:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zmarł wieloletni proboszcz parafii w Dobrym Lesie i Drozdowie

Kościół, Zmarł wieloletni proboszcz parafii Dobrym Lesie Drozdowie - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 28/10/2019 11:00

26 października zmarł ksiądz kanonik Henryk Budny, emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej i wieloletni proboszcz parafii w Dobrym Lesie, Drozdowie i Kuleszach Kościelnych.

Ksiądz kanonik Henryk Budny przeżył w kapłaństwie 58 lat, m.in. jako proboszcz parafii Dobry Las (1978-1988), Drozdowo (1988-1997) i Kulesze Kościelne (1997-2007). 

O śmierci 82-letniego kapłana informuje Kuria Diecezjalna w Łomży: 

Śp. Ksiądz Kanonik Henryk Budny

 

Odszedł do Pana w dniu 26 października 2019 r.

w wieku 82 lat, w kapłaństwie 58 lat

emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej

Proboszcz parafii Dobrylas (1978-1988); Drozdowo (1988-1997); Kulesze Kościelne (1997-2007)

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

- Dnia 29 października br. (wtorek) o godz. 9.30 Msza św. w intencji zmarłego kapłana w kościele filialnym pw. Zmartwychwstania Pańskiego na cmentarzu parafialnym pw. św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Następnie ciało śp. Ks. kan. Henryka Budnego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Łomży (ul. Kopernika).

Śp. Księdza kan. Henryka Budnego polecamy Miłosierdziu Bożemu
i prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych,
a także o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Ks. Artur Szurawski  

 Kanclerz Kurii

Łomża, dnia 28 października 2019 r.

lomza

Zmarł wieloletni proboszcz parafii w Dobrym Lesie i Drozdowie komentarze opinie

  • Mateusza 23/13 - niezalogowany 2019-10-28 11:41:20

    i to jest "poprostu" ta jech owa "boża sprawiedliwość" Ekonomie tego biskupstwa napiszcie "nekrolog sponsorowany" jak zemrze mechanik co ludziom karetki naprawiał by lekarze mogli jechać Bogu na chwałę pacjentom na pacjentom na zawołanie ... by zdążyli umrzeć z "czystym sumieniem" jak ks.pedofil ... biedak zawołał i pan go wysłuchał ... Któż to jest ten Pan ??? Czy oni nie wiedzą co czynią umacniając się wzajemnie przy swoim bałwochwalstwie do usranej śmierci ??? Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą

  • Lecz - niezalogowany 2019-10-28 12:18:48

    Kanclerz Kurii Ks. Artur Szurawski i Król Żydowski Jezus w dialogu ekumenicznym

    kanclerz ogłasza swoją "dobrą nowinę" i zaprasza na pogrzeb Jezus mówi "w dupie" mam wasz pogrzeb "i jeszcze" Jezus mu odpowiedział: «Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!» Mt 8, 22 ... ks. Szurawski "za mną" nie we mnie

    ks. Inteligencie do "grobów pobielanych" "przyspawany" jak JPII do bałwochwalstwa i jak ... się modlicie to módlcie się Wieczne ZMARTWYCHWSTANIE racz Mu dać nasz Panie... nie zakładajcie z góry że "odpoczywać będziecie" po śmierci po której przeistoczenie Idzie do was z procesem gnilnym ... ziarna które misi wydać nowego kłosa ... jakie te kłosy po was są już widać odkąd się na to wszystko patrzy oczami innymi niż oczami wiary w to że jest dobrze podczas gdy jest syf i lis ... farbowany ostatnio "wybielany" na doktora kościoła

    ks. Artur Szurawski celebrując zadość uczynienie Bogu i Bliźniemu pierzcie swe szaty w "czerwonym wybielaczu" swoich ofiar aby wasza mea culpa nie była zbiorowym - dozgonnym - upośledzeniem serc waszych wypaczających w głębi serca nauki Króla Żydowskiego tak by dusze rozumne całkowicie się z nią rozmijały w drodze do domu Ojca o którym Jezus wierzącym mówił że to diabeł zob. J 8, 44- no do kogo to mówił do synów nauki wiary to mówił do was to mówił "...na wieki wieków amen" pokazując że wiara kapłanom rozum odbiera a ludziom drogę zbawienia zamienia na drogę cierpienia w błędnym kole wzajemnej aberracji taka wasza optyka na te sprawy - prawda ? "poprawcie mnie jak się mylę"

  • gość 2019-10-28 14:16:24

    Jehowy a chcesz w _yj?

  • MAFIA kk - niezalogowany 2019-10-28 14:46:19

    dobrze i jednego agenta wrogiej wtykańskiej sekty mniej

  • gość 2019-10-28 17:33:42

    Był bardzo dobrym księdzem. Niech spoczywa w pokoju.

  • bArkaOjcaJPIIsf - niezalogowany 2019-10-28 18:46:36

    Hebrajczyków 4/1 ... gość 2019-10-28 14:16:24 aby nie być gołosłownym weźcie z krzyżem swoim świętym się za ręce i wydłubcie z ziemi tej ziemi jakiś kościół albo co najmniej równoważną wartość ołtarzy by radość wasza była pełna przy ofiarowaniu kościoła swojego na ewangelizację niesioną wprost z serca waszego kościoła głosem wołającego na puszczy amazońskiej Bogu na chwałę Chrześcijaństwu na ratunek

    cóż za ironia losu w Łomży kościołów jak psów a w Amazonii pustynia ... pasterzy brak i psów pasterskich tam nie ma ... i jest potencjał powierzchni nie za gospo darowany można kościoły budować bez obawy że popytu zabraknie ... jest nisza ... na dawanie w _yj z Pawłową troską o komunię ... Ciało Chrystusa i w _yj ...

    Synodu cała NADZIEJA w "jehowych" "rodzinach" Ojców .... żonatych i z dziećmi niosących w _yj... Ziarno Prawdy posianej na Jana ... gdyż księża żyjący w celibacie są zbyt przywiązani do tej tradycji "Kwasu Faryzeuszy" w jakiej Ziarnu się poświecili ... w trosce o rodzinę ... oczy wiście ... w duchu "n a t u r a l n e g o planowania" bez spontanicznej miłości ale z "n i e n a t u r al n y m wyrachowaniem" dni płodnych i niepłodnych zarazem nauczając jak żyć by dupczyć i być dupczonym na wieki wieków amen ...(na tym polega prawo i prorocy ... róbcie ks.pedofilom to co chcecie aby oni wam czynili) w duchu boRzym zgodnym z prawem Bożym jak myśl przewodnia Króla Żydowskiego z myślą przewodnią Żydowskich Kapłanów Króla Heroda

    bierz ziarno i bierz zaczyn szerokiej drogi a po drodze do buchającego pieca bierz w _yj gołymi rękami bo "To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali." ... w swoimi bałwochwalstwie przy swoim Krzyżu Świętym umacniając się grzechu śmiertelnym jak kapłani żydowscy przed Chrystusem przy swojej Świętej Arce wziętej na Bark\'i JPII tak samo nie godnie (Mateusza 7/12) Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ks.Pedofile czynili , i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Fałszywe Prawo i Fałszywi) Prorocy. ... "i jeszcze" ... Fałszywi Doktorzy Kościoła Fałszywego bo to działa w dwie strony co powoduje że to co Fałszywe zaciera się w tym co powszechne w tym co staje się n a t u r a l n e i nie dziwi i dziwi to że ktoś tych odpowiedzialnych za sumienia się czepia ... "i chce" w _yj ???

    ps

    ks. Stefanek Ewangelię rozumie (przyjmuje i przekazuje podaje) jak żydzi przed Chrystusem przykazanie "nie cudzołóż" ks.Stefanek przy nauce o rodzinie z "Pawłową duchowością" stanał jak szatan przy pierwszej rodzinie ... Hebrajczyków 4/11 ... ks.Stefanek nabruździłeś owym "w dniu odpoczynku" czytam w "dzień świety" ... i "siódmego dnia" umocniłeś przy swoim tronie "żywą snobkę" ptfu "żywą szopkę" z bydłem w domu boRzym ze sztucznym "synem Bożym" w szopce zrobionej z nauczania o genezie i rodzinie króla żydowskiego która uwłaszcza wszystkich wobec wszystkiego a wobec siebie czyni sobie nawzajem wolnych nie poddanych presji hierarchii zdjętej z drzewa "owocu zakazanego" która jest dobra tym bardziej dla tych którzy tym bardziej są bliżej wierzchołka jak jakim Jezus nie chce być najwyższym królem najwyższym kapłanem i najwyższym z najwyższych kluczy kluczem legitymizującym - zamykający tą hierarchię wartości jako wartość najwyższa najwyższym prawem boskiego "faryzeizmu" dworzan "heroda" (taki król żydowski) na swoim

  • ks.Stanisława1/ - niezalogowany 2019-10-28 19:20:04

    ks. Stefanek może by rachunek sumienia na "oślicy" swojej wykonać stojąc w blasku miecza czy oby nie zabrnołeś z grzechem śmiertelnym wydeptując ścieżkę po której idą za tobą ... ks.Stefanek nie czekaj do usranej śmierci jak JPII aż "prawo naturalne" stanie ci w gardle "jabłkiem Adama" i zaczniesz się jąkać przed sądem ostatecznym ... ciebie pogrzebią a ks.Koteria zrobi krok dalej ... jak "głupki" "głupsze" niż twoja oślica .... bo to mądrzy ludzie są ... ich mądrość jest przy Te Deum nie przy Magnificat ... nie przy Cnocie (największej) którą wasz kościół stracił ... czego świadectwem jest nawet "ks.Popiel" szukający matki boskiej pojednania ... no nie wiem czego może swojego króestwa z kurestwem ??? ks. Stefanek do katedry ... puki struny głosowe dają się szarpać na całe gardło ... żeby w Nadziei nie pozostało człowieczeństwo z nadzieją złodziejów chwały Chrystusowej ... " PRZY NADZIEI " ... swojej ... "bazyliki" za murami ... szlabanami bramani większymi niż mur Aureliana to mur tradycji z dupy wziętej od króla ćwieczka a w nim cegły katedralne i pustaki sakramentalne kamienie milowe i wieczna zatwardziałość i wiele innego godnego uwagi budulca

    Wesołego Bożego Narodzenia Króla Żydowskiego ks.Cymbały brzmiące przy swoim ... na swoim ... nie róbcie z Chrystusa "cymbała brzmiącego" przy waszej "żywej szopce"

  • Ks.Janusza 1/ - niezalogowany 2019-10-28 19:34:17

    ks. Emeryci na początek "otwórzcie drzwi Chrystusowi" który zachęcał by mury zburzyć a nauczał jak świątynie budować zgodnie z prawem bożym które od wieków się nie zmienia ... jak "post żydowski" faryzeizm "na swoim" ... wniesiony do kościoła aportem z "Pawłową duchowością" kainowego wyznania wiary ... a nie wszyscy jesteśmy kaniami jak nam się to usiłuje narzucić by w krzyż Jezusa się gapić jak własne znamię ... wrodzone a ono jednak jest nabyte ... jak pieczęć na krzyżu lędźwiowym owcy w pańskim stadzie wielkiego ranczera ... obszarnika na swoim myślącego inaczej niż kultura ("owczarnia") przy swoim u dobrego pasterza

  • Wyj 19/10 - niezalogowany 2019-10-28 21:01:31

    Ks. Stefanek modląc się pod figurą rozważaj ... (Marka 15/20) .... wychodząc na katedrę mów "przegraliśmy sami z sobą" "i jeszcze" w rozważaniach dodawaj "wylaliśmy dziecko z kąpielą" ... przy swoich stągwiach kamiennych służących do liturgicznych oczyszczeń na trzeźwy rozum oczyszczając się z komunizmu ... piorąc swoje szaty w swojej krwi głównie z "biblijnego" "legionu" pogrobowców utraconej inteligencji "poświęconej" czytam "sprofanowanej" w Katyniu symbolu "narodowej męki" ubolewając przy tym nad "inteligencja utraconą" w całokształcie oderwanym od religijnej macierzy i przy katedrach odbudowywaną odtwarzaną z teologicznego punktu widzenia zupełnie bezrozumnie wskrzeszaną upiornie z ziemi tej ziemi do jakiej wróciła dawno temu jako "ziarno" z "owoca zakazanego"

    Ks. Stefanek wychodząc na katedrę mów "przegraliśmy sami z sobą" "i jeszcze" w rozważaniach dodawaj "na trzeźwy rozum" przy swoim apostolstwie trzeźwości trzeźwych jak biblijna świnia "wylaliśmy dziecko z kąpielą" ...Tego by nie zrobił Św.Józef pomocnik bożej rodziny Ojca Jeuzsa


    Także ks. Stanisław ... przy swoich ks.stągwiach kamiennych służących do liturgicznych oczyszczeń na trzeźwy rozum oczyszczając się z komunizmu ... dalej pierzcie swoje szaty tym razem się nie pomylcie i pierzcie je w krwi dziecka wylanego ... przy waszej Św. rodzinie jakiej Ojciec Święty ... doktorem większym tego waszego "błędu lekarskiego" ukrywanego staraniem mniejszych i habilitowanych zarazem doktorów kościoła ... jak te drobniejsze ks. cymbały brzmiące przy (łomżyńskiej) katedrze kiedy nie ma w niej siedzącego wyżej jak bóg przykazał ... kto by kazał wam prać swoje szaty we krwi baranka w tymże "czerwonym wybielaczu" pradziejów od samego zarania "człowieczeństwa" które w waszym nauczaniu od samego początku rodzaju ludzkiego rozmija się z "człowiekiem" wolnym od koncepcji "króla żydowskiego" niesionego przez grzeszną tradycję przy pogwałceniu wszystkich przykazań ... nie tylko tego dotyczącego ... czystości ... (a ... zaraz będziecie smęcić że w dekalogu nie ma nic o czystości ...) zaraz po tym gdzie jest dużo o miłosierdziu ... (Ap 22/14)

    ks. Stefanek należało by się waszą ks.krew zmieszać z krwią niewolników feudalnego wyznania wiary Oto bowiem Rewolucja ... Katyń i wiele innego piekła na ziemi tej ziemi "to wszystko przyszło z wielkiego ucisku" ... "lewacy" i wszyscy inni na koniec dzieci molestujące ks.dobrodziejów rodzaju ludzkiego ... opłukali swe szaty,
    i w krwi Baranka je wybielili ... a wy ... wy od tej czerwonej zarazy .... macie przesrane na ostatek ... przed Bogiem pierwsi stali się ostatnimi ... Szczęśliwego Bożego Alleluja przy ks.Popielu w osiedlu ks.Zło dziejów chwały chrystusowej ... Pan z wami ... "i z duchem swoim" bo przecież nie z waszym gdyby Pan miał waszego ducha to sam byłby zły duchem waszym królem a nie królem z rodu Ojca Jezusa ...walącym religijnego G O L I A T A w czółko ... jak bóg przykazał ... na początku rodzaju ludzkiego

  • g łaski - niezalogowany 2019-10-28 21:09:40

    ks. Stefanek no weź ten żydowski kamień filozoficzny i wypłyń na glebie ... jak sam nie dasz rady podnieść to niech ci ktoś pomoże ... jedni drohickich brzemiona noście językiem króla żydowskiego a nie religijnej gadzinówki kiwającej Lud boży idący drogą kościoła drogą zbawienia za głową mielącą językiem wężowego plemienia na dwa baty od prawego do lewego komuszka swojego języczka uwagi sycząc "syrenie śpiewy" IN NOMINE DOMINI poganianym od prawego do lewego rynsztoka historii rodzaju ludzkiego żyjącego z PASJĄ ... jak IN OMNIBUS CHRISTUS ukrzyżowany na wieki wieków amen

  • g łaski - niezalogowany 2019-10-28 21:16:07

    ... jak IN OMNIBUS CHRISTUS ukrzyżowany na wieki wieków amen "i jeszcze" na pomniku wyszydzony przy ołtarzu papieskim papieża który tak bardzo ukochał ten pomnik przez pasterzy własnej chwały zrobiony z krzyża królowi ... życia na ziemi tej ziemi

  • ks.Rodzaju 3/4 - niezalogowany 2019-10-28 23:40:25

    gość 2019-10-28 17:33:42 ot i owoc poznania dobra i zła widzianego oczami "dobrych ludzi" ... z centralnego miejsca w ogrodzie przy sadowej

  • boleć ! - niezalogowany 2019-10-29 00:21:30

    I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczeć!... I zrozumcie I zrozumcie I zrozumcie I zrozumcie ... Mówi Ten, który o tym świadczy ... jak nie lekkomyślnie podchodzicie do "tych spraw" ... jak wiele lat trzeba jeszcze będzie by ten "doktor kościoła" tą niekończącą się roztropność w braku pochopności wydał jako dobry owoc rozumności swojej w tym by dzieci potraktować jak śmieci a ks.pedofilów jako pomocników w tym co warto zrobić dla dobra Wielkiej tajemnicy wiary aby objawienie trwała w niej zapomniane na kolejne wieki a ludzie ku uciesze monarchistów brali się za korony ... i robili za tłum przy lokowaniu produktu szyderstwo robiąc szyderstwo z Ewangelii i z sam z siebie .... gdyż do Jezusa przyszli trzej mędrcy (trzej magicy) a jedynym królem jaki zmierzał w Boże Narodzenie do Króla Żydowskiego był Król Żydowski wyznający inną opcję polityczną czytam światopoglądową a właściwie to wyznaniową

  • Gość - niezalogowany 2019-10-29 10:24:45

    O matko ręce opadają

  • jezus maria - niezalogowany 2019-10-29 12:33:52

    Gość - niezalogowany 2019-10-29 10:24:45 królem w króla człowiekiem w człowieka kamieniem w kamień prawem w prawo dekalogiem w dekalog rajem w raj męczennikami w męczenników teologią w teologię ewangelią w ewangelię bogiem w boga ... cudem w cud osobą duchowną w osobę duchowną prawdą w prawdę splendorem w splendor narodem w narów rodziną w rodzinę jakie to kurwa proste - Lux Veritatis - правда ? ECCE droga na wrócenia "poprawcie mnie jak się mylę" prostując "drogę pańską" "i jeszcze" prostując ścieżki dla pana ... tak by Ojciec Rydzyk z obawy przed lewacką inwazją teologii wyzwolenia nie siał lęków swoich na wiernych ks.Stefanka wyznającego teologię zniewolenia z której powstały "wartości katolickie" takie jak Kościół JPII bogaty w miłosierdzie ubogacony w duchu z witrażami Ojca Rydzyka któremu zagraża "widmo" jakie dawno temu dostrzegł JPII w lewackiej dewastacji starej teologii tradycyjnego wyznania wiary zanim jego kościół się zestarzeje i zabytkowe witraże z jego podobizną staną się zabytkiem wpisanym na listę dziedzictwa narodowego które trzeba będzie konserwować by się w pisdu nie utleniło ..."i jeszcze" na wiki wieków amen nie spróchniało tętniąc "życiem" ... wiecznem ludziom na pokuszenie im bliżej cmentarza tym wznioślej ... tymczasem ... to "religijne muzeum" zostanie zaorane jak "groby pobielane" ... chowające się w kolbach obrony terytorialnej bojące się "Jezusa z karabinem" ... przed jakim JPII ostrzegał jak przed mesjaszem czerwonej rewolucji ... Tymczasem rewolucja weszła przez "tabernakulum" hehehe w "stajence" ... a bramy piekielne piekielnej nauki wiary nie przemogą jej świadectwa prawdy kto jest kim dla kogo i dlaczego ... amen

  • Jana 16/20 - niezalogowany 2019-10-29 17:14:10

    pismem w pismo słowem w słowo kulturą w kulturę pieśnią w pieśń świętym w świętego wiarą w wiarę nadzieją w nadzieję cnotą w dziewictwo czytam w cnotę

  • PoCoNamJeuzs??? - niezalogowany 2019-10-29 20:32:55

    a Jezus jeszcze kórewstwem uderzy w kórewstwo owocami religijnego burdelu w burdel życia na ziemi tej ziemi świętej nie tylko dla Hebrajczyków ... i zrobił to skutecznie ks.zKórwySyny "ból dupy" mają od wieków "i jeszcze" JEST do dzisiaj

  • Gość darek - niezalogowany 2019-10-31 08:31:32

    Czlowieku co wpisujesz te banialuki. Wiemy ze jesteś psychicznie chory zglos sie do zakładu zamkniętego. Pomieszaly ci sie zmysly . Pomysl nad swoją głupotą.

  • gość 2019-10-31 09:18:24

    a które zmysły się pomieszały komu i dlaczego ?

  • kościłToOwc666 - niezalogowany 2019-10-31 10:15:25

    Gość darek - niezalogowany 2019-10-31 08:31:32 idź dl ks.Popiela i powiedz muuu ... święta krowa poprosiła żebyś w płocie obok krzyża człowieka postawił krzyż swojej matki tak samo gołej (a przeszytej Pawłowym mieczem boleści) i patrz na nią jak na najbliższego sobie bliźniego swego to po to aby ci się religijna świąta kórwo czytam nietykalna krówo zmysły wyprostowały jak wtedy kiedy Jezus bronił człowieka przed ukamienowaniem przez wiernych religijnemu kórestwu w jakim się umiłowali wierni twórcom i strażnikom przyświątynnej paranoi z róry na dół narzucanej w ściśle określonym celu co oczywiście rodzi ... konflikt (interesów) danych ... w wy ostrzenie zmysłów ... na to na co wielu wciąż jest ślepych ... umartwionych na modlitwie uśpionych przez fałszywe autorytety .... pokazujące oto ten ma pomieszanie zmysłów ... a oto tamten jest dobry ... jest nagrodzony honorem ... kapelana jego świętobliwości a kto widzi że to ks.pedofil ... w grzechu śmiertelnym otoczony honorowo przez ks.bałwochwalców modlących się przy ołtarzu życia na ziemi tej ziemi na jakiej rozrasta się narodowy program ochrony zdrowia psychicznego coraz młodszej grupy wiekowej ... jak przebiega niszczenie psychiczne ... ono jest wrodzone ??? czy to zespół stresu "bojowego" w spirali przemocy w wojnie o prawdę ... z nauka wiary ... nie tylko w prawdy wiary twórców i strażników swojej polityki historycznej