dom lomza
czwartek, 10 maja 2018 10:09

Burze z gradem

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Według ostrzeżenia wydanego przez dyżurnego synoptyka białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Barbarę Jakubowską, prognozowane są burze z opadami deszczu, od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje w godzinach od 14.00 do 22.00.

Ostrzeżenie wydane przez IMGW niewiele jednak mówi o rozmiarach i sile nadchodzącego żywiołu.

IMGW poinformował, że w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem mogą dotyczyć 10 województw. Burze miejscami mogą przynieść między innymi grad, przed czym ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Polska wciąż znajduje się pod wpływem gorącego zwrotnikowego powietrza, które dociera do nas z południa i południowego wschodu. Czwartek będzie bardzo ciepły i burzowy. Jednak z zachodu nadciąga do nas wolno przemieszczający się zimny front, który sprowadzi chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie. Wraz z nim w zachodniej połowie kraju pojawią się gwałtowne burze i ulewne opady. Dlatego w najbliższych dniach możemy spodziewać się wystąpienia groźnych zjawisk pogodowych.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu