dom lomza
czwartek, 27 stycznia 2011 06:00

Pomysł na biznes poszukiwany! Wyróżniony

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pomysł na biznes poszukiwany! fot. internet
Czas mija mi ostatnio w tempie iście zawrotnym. Ledwie człowiek jako tako przeboleje poniedziałek, a tu już reszta tygodnia pędzi jak oszalała. I takim sposobem znów mamy czwartek - czas na felieton obserwacyjno- sarkastyczny. Dziś będzie o tym, że w Łomży można robić interesy. I zarobić właściwie na wszystkim.

W minioną niedzielę wybraliśmy się z mężem na spacer po naszym mieście. Robiliśmy zdjęcia, oglądaliśmy, co się zmieniło, a my nie mieliśmy czasu, by to dostrzec. Na ul. Farnej mąż przystanął zrobić zdjęcie "Pani Hani", a ja stałam się świadkiem narodzin nowego łomżyńskiego biznesu.

Pewien stały bywalec okolicy zwanej "pod filarami" pewnym głosem oświadczył swoim towarzyszom, że od jutra teren pod filarami należy do niego. A towarzysze, na każde przejście pod arkadami mają wykupić u niego bilet. I tak oto narodził się pomysł na dochód. Za darmo mogł przejść tylko ten, kto "wykupił się" butelką z procentową zawartością.

Jednak, z nieznanych mi względów, nic z interesu nie wyszło. Już we wtorek, kiedy znów byłam w tamtych okolicach, po biznesmenie nie było śladu. A pozostali bywalcy filarów spokojnie zajmowali swoje zwykłe miejsca strategiczne. No, może po prostu każdy wykupił się odpowiednim datkiem, więc przedsiębiorczy łomżyniak nie miał już siły dalej pilnować "swojego" przejścia.

Tak czy inaczej, to rzecz normalna, że każda starówka ma swój koloryt. Nasza też. Taki lokalny, swojski, ale i międzynarodowy. I jak widać, to prawdziwa kuźnia talentów i pomysłów! Aż dziwne, że bezrobocie powoli oscyluje u nas wokół 16 procent...

1 komentarz

 • Odpowiedz Maribel wtorek, 18 kwietnia 2017 16:52 Umieszczone przez: Maribel

  AriellePf Valencia JosetteRh
  Wilsonstn West Ham United KevinHuxz
  MarquisHa Tottenham Hotspurs ChrisMacn
  ValentinB Uruguay KateHotha
  JoannVwzo Wales Rollandzs
  LonWolfe Juventuss FJZFreda
  WendyGula Slovakien RobbyPgs
  AudreaHar Tjeck BrianneBa
  DaleIwqkc Brasilien EthanVega
  MaxSasser Liverpool Nathaniel

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu