wloskie-wieczory
sobota, 19 marca 2011 08:30

Jeszcze płyniemy Wyróżniony

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jeszcze płyniemy fot. internet
Indianie traktowali swoje kanoe jak niezatapialny korek. Burza, huragan czy pora deszczowa - kanoe miała największe szanse wrócić do brzegu. Ostatnio mam wrażenie, że nasze miasto jest dla nas jak ta indiańska łódź - jesteśmy stuprocentowo przekonani, że co by nie zrobić, nie zatonie.

brico lomza

Na początku, tak dla porządku muszę wyjaśnić, że decyzją całej redakcji, felietony z czwartku zostały przesunięte na sobotę. I o ile jakiekolwiek, bliżej niesprecyzowane okoliczności nie zajdą, tak już zostanie.

A wracając do kanoe... Indianie potrafili zapakować w nią pół swojego dobytku, towarzysza, samych siebie- i wypłynąć na połów. Wracali z jeszcze większym obciążaniem- kilkoma kilogramami ryby. A łódź po prostu miała wytrzymać.

Podobnie myślą jak widać ci, na których łaskę i niełaskę jesteśmy poniekąd zdani.

Właściciele stacji paliw beztrosko podnoszą ceny, windując je do poziomu najwyższych w regionie. Wierzą jednak, że łomżyniak tankować musi- więc łódź nie zatonie.

W sklepach spożywczych istne szaleństwo. Ziemniaki- 2 zł za kilogram (podczas gdy na wsi można kupić od rolnika dwa razy taniej!), chleb- 2,80 za bochenek zwykłego, białego, baltonowskiego.

Tydzień temu łomżyniacy ogłosili "czarny piątek". Fabet został zlikwidowany. Blisko 100 osób zasiliło szeregi bezrobotnych w i tak pękającym już w szwach rejestrze Powiatowego Urzędu Pracy.

Nasza łódź chyba już daleko nie popłynie... Albo inaczej- tak jak kanoe, wróci do brzegu pusta. A łomżyniacy wysiądą gdzieś po drodze, szukać lepszego miejsca do życia.

4 komentarzy

 • Odpowiedz pe sobota, 19 marca 2011 16:15 Umieszczone przez: pe

  ewentualnie trochę nas podtopi i wynurzymy się z nowym, lepszym podejściem i pomysłami.

 • Odpowiedz Trust sobota, 19 marca 2011 20:14 Umieszczone przez: Trust

  My od reformy administracyjnej żyjemy w dziurawym "kanoe". Kiedyś to pieprz**ie.

 • Odpowiedz BL wtorek, 22 marca 2011 09:53 Umieszczone przez: BL

  Zatopi nas - kiedyś ratowały nas "dulary" poźniej marki niemieckie, ostatnio funty brytyjskie - a teraz? Dyrektor z Fabetu Łaczkowski mówi w wywiadzie - "Rynek budowlany w Łomży jest praktycznie martwy" - wszędzie się rozwija a u nas. Budownictwo to koło napędowe - więc stoimy a nawet juz nas zalewa

 • Odpowiedz Jason wtorek, 18 kwietnia 2017 17:22 Umieszczone przez: Jason

  GertieHar England IsidrosxB
  BBFRoyce Atletico Madrid Marguerit
  AlyciaNap Portugal GenevaOcs
  ShalandaO Manchester United MaricruzB
  GraigMort Schweiz TRKKariss
  GraigMort Schweiz TRKKariss
  KourtneyF Olympique Lyonnais EdmundoWa
  ShaynePen Schalke 04 StuartAnd
  WileyeyJ Everton NoeBrower
  EYTJanell Belgien EricpfUjh

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu