jodr szepietowo
Kultura
W minioną sobotę miały miejsce wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu im. Anny German. Reprezentująca Studio Wokalne ROK – Paulina Porowska bezapelacyjnie zajęła I miejsce. Podopieczna Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej zaśpiewała dwie bez wątpienia najpopularniejsze piosenki - ,,Człowieczy los'' i ,,Tańczące Eurydyki''. Kolejny etap konkursu – krajowy finał odbędzie się na przełomie października i listopada. Ostateczny finał to konkurs międzynarodowy odbywający się w Moskwie.
czwartek, 14 czerwca 2018 08:54

Autostopowicze z Łomży po drugiej stronie świata [FOTO]

Napisane przez mj
Od 9. miesięcy para z Łomży podróżuje autostopem po całym świecie. Kasia jest absolwentką liceum plastycznego w Łomży, a Łukasz pracował w jednym z lokalnych zakładów fotograficznych. W czasie swojej ostatniej wyprawy przemierzyli Polskę - Ukrainę - Rosję - Kazachstan - Kirgistan - Chiny - Pakistan - Indie – Nepal.
poniedziałek, 11 czerwca 2018 18:46

Koncert kurpiowskich artystów na scenie w Nowogrodzie [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mj
Nowogród już po raz 25. stał się stolicą kultury kurpiowskiej. W ubiegłą niedzielę do miasta przybyło ponad 370 osób z całego kraju, które wystąpiły w ramach konkursów zorganizowanych podczas XXV Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej.
sobota, 09 czerwca 2018 21:35

WALIZKA zamknięta! Nagrody rozdane

Napisane przez mano
Łotewski teatr Puppet Theatre z Rygi otrzymał Grand Prix 31. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA za przedstawienie „Złoty koń”, które wyreżyserował Duda Paiva. Grand Prix w wysokości 3 000 zł oraz grawerton ufundowali prezydent Łomży i wojewoda podlaski. Uroczystość zakończenia czterodniowego festiwalu i wręczenia nagród odbyła się w sobotni wieczór w Teatrze Lalki i Aktora.
Plebania nieistniejącego kościoła ewangelickiego przy ul. Krzywe Koło znana w Łomży jako „Domek Pastora”, wzbogaciła się o stałą ekspozycję historyczną poświęconą historii łomżyńskiej gminy ewangelicko-augsburskiej oraz zarządzającym nią pastorom.
piątek, 08 czerwca 2018 11:46

Noc Bibliotek w Łomży

Napisane przez mj
W najbliższą sobotę startuje Ogólnopolska Noc Bibliotek. W Łomży rozpocznie się już w piątek! W ten weekend mury miejskiej Biblioteki Publicznej staną się miejscem interesujących spotkań i ciekawych dyskusji miłośników książek. Gościem specjalnym będzie scenarzysta, aktor i pisarz Cezary Harasimowicz.
czwartek, 07 czerwca 2018 11:32

O Walizce mówi się już nawet w sejmie! [VIDEO]

Napisane przez mj
Podczas swojego wtorkowego przemówienia nie szczędziła pochlebnych słów o 31. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka. Prosto z sejmowej trybuny Poseł Bernadeta Krynicka chwaliła łomżyńskie wydarzenie.
czwartek, 07 czerwca 2018 09:11

Dramat wojny! Przejmujący spektakl na Starym Rynku [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mj
- Jesteśmy w Łomży kolejny raz. Myślę, że czwarty lub piąty. Lubimy tu przyjeżdżać, bo tu jest zawsze świetna atmosfera, świetna publiczność. Tym razem przywieźliśmy spektakl „Silence. Cisza w Troi”. To jest przedstawienie, w którym dotykamy trudnego tematu uchodźców – opowiada o kolejnym pobycie w Łomży, reżyser Paweł Szkotak.
Otwarcia już 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka dokonał dziś w Teatrze Lalki i Aktora prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Łomża stanie się sceną dla spektakli konkursowych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Islandii, Łotwy, Niemiec, Włoch, Iranu, Ukrainy, Czech, Rosji i Białorusi.
środa, 06 czerwca 2018 08:01

Nowogród kurpiowską stolicą Polski

Napisane przez mj
Już wkrótce Nowogród stanie się stolicą kultury kurpiowskiej. Do miasta zawitają zespoły ludowe, gawędziarze oraz soliści z całego kraju. XXV Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej odbędą się już w najbliższą niedzielę.
Mnóstwo atrakcji, mnóstwo uśmiechów, jeszcze więcej dobrej zabawy. 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Galerii Veneda na najmłodszych czekało całodniowe widowisko. Potwory i Piłka przyciągnęły maluchy zainteresowane sportem, aktywnością fizyczną i zbliżającym się mundialem.
sobota, 02 czerwca 2018 09:41

Gwiazdy na Juwenaliach w Łomży

Napisane przez sch
Top Girls, Smolasty i OweN - to kolejni artyści, którzy wystąpią podczas juwenaliów PWSIiP 2018. Ósmego czerwca na łomżyńskiej muszli koncertowej zgrają obok takich gwiazd muzyki popularnej jak Quebonafide i Enej.
środa, 30 maja 2018 09:21

[LIVE] Juwenalia 2018: Konferencja prasowa

Napisane przez mano
W imieniu Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą Tygodnia Kultury Studenckiej, czyli Juwenaliów PWSIiP 2018. Nasz portal jako patron medialny przeprowadzi transmisję online z tego wydarzenia.
środa, 30 maja 2018 07:44

Dni Wielokulturowej Łomży

Napisane przez mano/ UM Łomża
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Dni Wielokulturowej Łomży "Pod Wspólnym Niebem". To nowe przedsięwzięcie kulturalne ma na celu przypomnienie, że Łomża do czasu II wojny światowej, a zwłaszcza w XIX wieku, była miastem wielonarodowościowym i wielowyznaniowym. Obok Polaków znaczny procent mieszkańców stanowili Żydzi oraz wyznawcy prawosławia (głownie Rosjanie) i protestanci.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 32

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu