wloskie-wieczory
Łomża
niedziela, 21 października 2018 10:11

Za nami pierwszy casting do wyborów Miss [VIDEO i FOTO]

Napisał mylomza
Wśród dziewcząt które zjawiły się na sobotnim castingu w Galerii Veneda być może były przyszłe Miss Ziemi Łomżyńskiej. Kandydatki oprócz rozmowy z jury, które składało się m.in. z ubiegłorocznych laureatek, musiały zaprezentować się także przed obiektywem aparatu. Jak co roku zainteresowanie konkursem jest spore. Oprócz chęci zdobycia korony, kandydatki liczą też na dobrą zabawę.
Naukę w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży rozpoczyna w tym roku 398 pierwszorocznych studentów i 102 słuchaczy studiów podyplomowych. Oficjalnie rok akademicki zainaugurowano 20 października. - W dniu dzisiejszym studia rozpoczyna student mający album o numerze 11121 - mówił rektor prof. nadzw. dr hab. Roman Engler.
Rozpoczęła się cisza wyborcza i potrwa do końca głosowania w niedzielę. Za złamanie ciszy wyborczej grozi nawet 1 mln zł grzywny. Zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Zakaz obowiązuje też w internecie. Dlatego, drogi Czytelniku, nawet jeśli jesteś mocno zainteresowanym polityką i lubisz dyskutować w sieci na takie tematy, lepiej się powstrzymaj.
Tradycyjne coroczne wręczenie nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się tym razem w III LO. Dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy odebrali mnóstwo podziękowań od władz oraz uczniów. Przy okazji miejskiego Dnia Edukacji Narodowej wyróżnienia specjalne otrzymało 28 pedagogów. 
piątek, 19 października 2018 14:58

Miss Ziemi Łomżyńskiej 2019: Casting już jutro! [FOTO]

Napisał mylomza
W sobotę 20 października w Galerii Veneda odbędzie się casting do kolejnej edycji Wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej. Organizatorzy zapraszają kandydatki w wieku od 14 do 27 lat. Jakie są wymogi? Jeansy rurki, top na ramiączkach i klasyczne czarne szpilki. W trakcie castingu nie zabraknie różnych atrakcji.
piątek, 19 października 2018 13:08

W podlaskim dzieci rodzi się więcej niż przeciętnie w kraju

Napisane przez mano
W ubiegłym roku w całym kraju z zasiłku macierzyńskiego skorzystało prawie 708 tys. rodziców. Coraz większą popularnością cieszy się również urlop ojcowski i rodzicielski. Urlop rodzicielski został wprowadzony w roku 2013. Przysługuje on rodzicom w wymiarze 26 tygodni. Łącznie z urlopem macierzyńskim, który trwa 20 tygodni oraz z wydłużonym dodatkowym urlopem macierzyńskim w wymiarze 6 tygodni, pozwala rodzicom na sprawowanie opieki nad nowo narodzonym dzieckiem przez 52 tygodnie. W całym roku 2017 z urlopów tych skorzystało nie całe 407 tys. rodziców, w tym 402 tys. kobiet i 4 tys. mężczyzn.
piątek, 19 października 2018 12:57

Przełomowa inwestycja w łomżyńskiej ciepłowni podpisana!

Napisane przez mylomza
Umowa z wykonawcą przełomowej inwestycji w łomżyńskiej ciepłowni w ubiegłym tygodniu została podpisana. - Bardzo się cieszę z tego powodu, choć na drodze do jej podpisania spotkaliśmy się z wieloma różnego rodzaju przeszkodami a w momencie podpisania nie towarzyszyły flesze aparatów, jak to zwykle bywa w takich momentach – mówi prezes zarządu MPEC w Łomży Radosław Żegalski. Dzięki zbudowaniu kotła na biomasę, wytwarzana energia w skali roku będzie w ponad 30 proc. produkowana nie z czarnej energii jak dotychczas, a z energii tzw. OZE, czyli zielonej.
piątek, 19 października 2018 08:15

Prezydenckie stypendia i nagrody edukacyjne [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mano/UM ŁOMŻA
Ponad stu uczniów łomżyńskich szkół otrzymało stypendia naukowe i sportowe oraz nagrody edukacyjne, przyznawane przez Prezydenta Łomży. Łączna kwota przeznaczona na ten cel z budżetu miasta wyniosła 121,6 tys. zł. Uroczystość, która odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 była także okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego placówek oświatowych z terenu naszego miasta.
czwartek, 18 października 2018 07:39

Ostatnia konferencja Koalicji Obywatelskiej [VIDEO i FOTO]

Napisał mylomza
Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka byli gośćmi ostatniej przedwyborczej konferencji łomżyńskiej Koalicji Obywatelskiej. Na Starym Rynku pojawili się by poprzeć lokalnych kandydatów KO w nadchodzących wyborach, którzy mają dać gwarancję obecności Polski w Unii Europejskiej - na zawsze. 
piątek, 19 października 2018 07:21

Nie chowaj głowy w piasek czyli prawybory w Ekonomiku [VIDEO]

Napisane przez mylomza
Prawybory w Ekonomiku, w ramach których głos oddać mogli wszyscy uczniowie w szkole to wspólna inicjatywa stowarzyszenia Sapere Aude i Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w której realizację włączyła się Młodzieżowa Rada Miejska i Samorząd uczniowski Ekonomika. Prawybory miały pokazać uczniom, że ich głos jest ważny a samo głosowanie - bardzo proste.
czwartek, 18 października 2018 19:41

Małgorzata L. zadała śmiertelny cios swojemu mężowi?

Napisane przez mano
Wracamy do tematu wtorkowego tragicznego zdarzenia przy ul. Wiejskiej w Łomży! Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko Małgorzacie L. podejrzanej o to, że działając w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia Andrzeja L., zadała mu cios nożem w klatkę piersiową. 48-latek zmarł w trakcie zabiegu, po kilku akcjach reanimacyjnych. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży zastosował dziś wobec Małgorzaty L. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
- Możemy się zbuntować przeciwko władzy która jest opresyjna, zaborcza. Za 5 lat może dojść do takiego  zabetonowania sceny politycznej, że aby być w ogóle sołtysem w tym kraju, trzeba będzie być funkcjonariuszem partyjnym - mówił na konferencji wyborczej Mirosław Derewońko. Na muszli przy ul. Zjazd oprócz programu wyborczego, zaprezentowani zostali kandydaci KWW Reatusz w nadchodzących wyborach samorządowych.
czwartek, 18 października 2018 15:58

Nowe drzewka nad Łomżyczką [FOTO]

Napisał mylomza
W czwartkowe południe dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży wraz z przedstawicielami miejskich władz sadziły sadziły nad Łomżyczkę drzewka. -  Młodzież trzeba uczyć ekologii, pokazywać to, że o miasto trzeba dbać, trzeba dbać o swoje osiedla - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. Nad mini-bulwaram pojawiły się nowe 33 rośliny.  
czwartek, 18 października 2018 14:20

Kiedy przyjedzie autobus?

Napisał mylomza
W łomżyńskim MPK wdrożono system dynamicznej informacji pasażerskiej. Pasażerowie korzystający z nowego udogodnienia, uzyskają dostęp do rzeczywistego czasu odjazdów autobusów z każdego przystanku istniejącego w sieci komunikacyjnej MPK. Serwis dostępny jest także na urządzeniach mobilnych.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 487

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu