Łomża
sobota, 21 lipca 2018 10:07

Kolejne firmy wesprą seniorów [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Powiększa się liczba uczestników Programu "Łomżyńska Karta Seniora". Osoby starsze w przystępnych cenach będą mogły skorzystać z usług cateringowych, kosmetycznych, zrobić zdjęcie czy pójść na mecz.
Do dwóch groźnych zdarzeń doszło w tym samym czasie na drogach prowadzących do Łomży. Tuż przed godziną 18. na drodze DK61 na wysokości hotelu Via Baltica doszło do wypadku dwóch aut osobowych i ciężarówki. W tym samych czasie na trasie do Śniadowa, w okolicy Konopek Młodych zderzyły się cztery auta osobowe. Są ranni, w tym dzieci.
piątek, 20 lipca 2018 15:46

Bezpieczne przejścia dla pieszych w Łomży [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Siedem przejść dla pieszych zostało doświetlonych w czerwcu w Łomży. Na ten cel z budżetu miasta przeznaczono 92 tys. zł. – Tego typu działania inwestycyjne przyczyniają się przede wszystkim do zwiększenia bezpieczeństwa osób pieszych, co jest dla mnie niezwykle istotne – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
piątek, 20 lipca 2018 12:03

Powiat łomżyński najbiedniejszy w Polsce

Napisane przez mano
Ranking „Bogactwo samorządów. Ranking dochodów JST 2017" czasopisma „Wspólnota" opracowywany jest rokrocznie od 2001 roku. Niestety, nasz powiat łomżyński według klasyfikacji pisma od 8 lat zajmuje ostatnie 314 miejsce. Nieco lepiej wypada sama Łomża. W tym roku miasto zanotowało awans z 26. miejsca na 23. Wśród grodów na prawach powiatu wyprzedzaliśmy nawet bogate Suwałki.
piątek, 20 lipca 2018 09:06

Za pomocą haka i liny wyrywali bankomaty z podłoża

Napisane przez mano
Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła czterech mężczyzn o włamania do bankomatów - głównie na Mazowszu. Mieli ukraść około 300 tys. złotych. Według prokuratury sprawcy mają na koncie także usiłowanie włamania do bankomatu w Łomży.
piątek, 20 lipca 2018 07:57

Wyższe kwoty wolne od potrąceń

Napisane przez nadesłane
Dobra wiadomość dla emerytów i rencistów – od 1 lipca zwiększyły się kwoty wolne od potrąceń. Wyższe stawki to efekt podpisanej przez Prezydenta zmiany ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.
Zapomniana rocznica. 20 lat temu, 18 lipca 1998 r. Sejm przyjął ustawę o nowym podziale administracyjnym Polski. Reforma wprowadziła trójstopniowy podział państwa na województwa, powiaty i gminy. Utworzono wówczas 308 powiatów i 65 miast na prawach powiatu oraz zmniejszono liczbę województw z 49 do 16. Tym sposobem województwo łomżyńskie przestało istnieć a Łomżę zdegradowano do rangi powiatu.
„Mocno” pijany kierowca „wpadł” w Konarzycach. Prowadzony przez łomżyniaka opel vectra podczas mijania wysepki oddzielającej dwa pasy ruchu zjechał rowu i zatrzymał swoje auto dopiero na betonowym przepuście. Pijanego kierowcę wyciągnęli z auta świadkowie incydentu.
czwartek, 19 lipca 2018 18:35

Biskup Janusz Stepnowski z Kartą Seniora

Napisane przez mano/UM Łomża
Świętujący w ubiegłym tygodniu 60. urodziny biskup łomżyński Janusz Stepnowski otrzymał od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego Łomżyńską Kartę Seniora. Jest 5280 osobą, która skorzysta z przywilejów przysługujących jej posiadaczom.
czwartek, 19 lipca 2018 07:54

Czy ktoś próbuje zastraszyć prezydenta?

Napisane przez mano
Stłuczona szyba w prywatnym samochodzie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, głuche telefony i podszywanie się pod jego nazwisko w celu wyłudzenia dużych pieniędzy od miasta. To nie kulisy z filmu sensacyjnego, a zdarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Łomży! - To wykracza poza wszelkie normy – mówi prezydent.
środa, 18 lipca 2018 13:41

Będą miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych

Napisane przez UM Łomża
Środki na likwidację barier architektonicznych w Zespole Szkół Specjalnych i aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych przy Miejskim Ośrodku Pomocy społecznej, trafią do Łomży w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III". Wniosek o dofinansowanie podpisał w siedzibie Oddziału Podlaskiego PEFRON w Białymstoku prezydent Mariusz Chrzanowski.
środa, 18 lipca 2018 11:20

Zapowiada się rekordowo niskie bezrobocie

Napisane przez mj
Stopa bezrobocia zarejestrowanego na koniec maja br. w powiecie łomżyńskim wyniosła 7,1%, czyli spadła o 0,6 pkt wobec danych z kwietnia, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). Liczba bezrobotnych na koniec maja 2018 r. wyniosła 1400 osób w powiecie łomżyńskim.
środa, 18 lipca 2018 09:20

Lepsza pogoda, ale ciągle będzie grzmieć

Napisane przez mj
Mieszkańców regionu w końcu czeka poprawa pogody. IMGW prognozuje, że dzisiaj temperatura w województwie podlaskim wzrośnie nawet do 28°C. Będzie wiało słabiej z kierunków północnych. Możliwe burze i przelotne opady.
wtorek, 17 lipca 2018 15:49

Jakiego radia najczęściej słuchają łomżanie?

Napisane przez mj
RMF FM to stacja radiowa, której najczęściej słuchają łomżanie i mieszkańcy naszego powiatu. Natomiast najczęściej słuchaną stacją lokalną jest Radio Eska Łomża. W najnowszych opublikowanych statystykach dopiero 8. miejsce zajmuje łomżyńskie Radio Nadzieja.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 466

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu