jodr szepietowo
Region
piątek, 22 czerwca 2018 18:27

„Z dziennika rolnika” prawie najlepszy

Napisane przez mano
Uczennice piątnickiej szkoły same przygotowały i zmontowały ciekawy film, w którym pokazały jak wygląda codzienność rolnika. Konkurs „Dobry zawód – Fajne życie” miał pokazać, jak wygląda praca na stanowiskach geodezyjnych, budowlanych, gastronomicznych, hotelarskich, ekonomicznych, handlowych, technicznych i rolniczych. W głosowaniu internautów udało im się zebrać 3459 głosów, co pozwoliło na zajęcie II miejsca. W nagrodę otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł na osobę oraz bony do EMPIKu.
piątek, 22 czerwca 2018 08:58

Strażacy nie spali tej nocy

Napisane przez mj
Od wczorajszej nawałnicy strażacy z PSP i OSP mają pełne ręce roboty. Do dzisiaj nieustannie wyjeżdżają oni do wezwań związanych z usuwaniem skutków wichury, która przeszła wczoraj w okolicach Łomży. Uszkodzone zostały budynki, a na drogach do tej pory spotkać można powalone drzewa.
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej na wniosek wojewody podlaskiego odznaczył Srebrnym Krzyżem Zasługi Marka Olbrysia – wieloletniego radnego sejmiku województwa, a Józef Mioduszewski otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. W gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej odbył się dziś, 21 czerwca uroczysty jubileusz 20-lecia Samorządu Województwa Podlaskiego połączony z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
W gminie Piątnica mieszkańcy skarżą się na niskie ciśnienie wody w kranach. Spowodowane suszą obniżenie wydajności czerpania wody ze studni głębinowej utrudnia pracę w gospodarstwach rolnych. Wójt gminy apeluje o oszczędne gospodarowanie.
czwartek, 21 czerwca 2018 13:32

Pieszy rajd szlakiem polskich schronów bojowych [FOTO]

Napisane przez UM Nowogród
Prawie stu pięćdziesięciu uczniów klas IV-VII i gimnazjum brało udział w pieszym rajdzie szlakiem polskich schronów bojowych zorganizowanym w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w Gminie Nowogród. Organizatorami ponad dwugodzinnej wycieczki byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.
czwartek, 21 czerwca 2018 09:49

Poświadczał nieprawdę. Policjant z drogówki oskarżony

Napisane przez mj
Funkcjonariusz umyślnie przeinaczał fakty, zapisując je w swoim notatniku służbowym. Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego w Zambrowie akt oskarżenia przeciwko zawieszonemu w obowiązkach policjantowi Grzegorzowi L.
czwartek, 21 czerwca 2018 09:02

Spłonął samochód nauki jazdy [FOTO]

Napisane przez mj
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze nr 61 około godz. 8.00. Na trasie pomiędzy Kisielnicą a Marianowem zapaliło się auto nauki jazdy, którym jechały trzy osoby. Auto doszczętnie spłonęło.
środa, 20 czerwca 2018 19:44

Nowe życie Jedwabnego

Napisane przez mj
W ostatni wtorek Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził program rewitalizacji Jedwabnego. Gmina musiała wskazać obszar mający zostać objęty programem oraz przedstawić plan działań naprawczych w sferze społecznej oraz inwestycyjnej. Projekt odnowy miasta gminnego zakłada m.in.: remont budynków komunalnych czy remont budynku remizy.
środa, 20 czerwca 2018 19:23

Znów wybierzemy najlepszych

Napisane przez materiał promocyjny
Kolejna odsłona AgroLigii już niedługo! Ogólnopolski konkurs AgroLiga 2018 rozstrzygany jest na dwóch szczeblach – wojewódzkim i krajowym. Wojewódzki etap konkursu organizowany jest przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Tegoroczna edycja Konkursu AgroLiga jest finansowana z projektu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
środa, 20 czerwca 2018 15:05

Łomżyński przewoźnik zrujnował dzieciom wycieczkę

Napisane przez mj
Łomżyńska firma miała w poniedziałek zawieźć dzieci z jednej z zambrowskich podstawówek na wycieczkę. Podstawiony w tym celu autokar został skontrolowany przez policjantów z drogówki. Na jaw wyszły poważne usterki pojazdu. Przewoźnik z Łomży nie był w stanie zorganizować pojazdu zastępczego. Tym samym dzieci musiały pozostać w domach.
środa, 20 czerwca 2018 14:00

Roztrzaskana ciężarówka [FOTO]

Napisane przez mj
O godz. 12.35 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu w miejscowości Bacze Mokre na drodze krajowej nr 63. W kolizji brały udział dwa samochody ciężarowe. Kierowca citroena zahaczył o isuzu. Siła uderzenia wyrwała kabinę, po czym ciężarówka zjechała do rowu i uderzyła w drzewo.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na X Ogólnopolska Wystawę Bydła Hodowlanego, XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbędą się 23 – 24 czerwca 2018 roku. W tym roku Wystawa będzie miała wyjątkowy charakter ponieważ do Szepietowa przyjadą hodowcy bydła mlecznego z całej Polski. Jej ogólnopolski charakter da możliwość porównania dorobku hodowlanego podlaskich rolników z rolnikami z innych części kraju.
wtorek, 19 czerwca 2018 12:20

Jacek Bogucki odejdzie z Jurgielem?

Napisane przez mj
Poseł PiS Jacek Bogucki pochodzący z Wysokiego Mazowieckiego prawdopodobnie pożegna się ze stanowiskiem wiceministra w resorcie rolnictwa. Nowy minister Jan Krzysztof Ardanowski rozpoczął kompletowanie składu nowego kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
wtorek, 19 czerwca 2018 11:45

Amatorka darmowej wódki i chipsów!

Napisane przez mano/KPP Kolno
Mieszkanka województwa łódzkiego w połowie maja wybrała się na Podlasie, na gościnne występy. Kobieta w sklepach jednej z sieci w Kolnie, Łomży, Czyżewie, Ciechanowcu i Bielsku Podlaskim, dokonała licznych kradzieży. Jej łupem padło łącznie 22 butelki alkoholu jednej marki oraz dwa opakowania chipsów.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 162

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu