Reklama

Biblioteka w Podgórzu wzorem dla innych

10/11/2015 07:51

Pamiętamy jak wiele pracy, nerwów i niepewności było podczas rozbudowy Biblioteki Publicznej w Podgórzu. Realizacji projektu towarzyszyły różne perypetie. Najważniejsze jest jednak pozytywne zakończenie i ogrom cennych doświadczeń, którymi teraz można dzielić się z innymi.

Właśnie po te doświadczenia do Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Podgórzu przyjechali W ubiegłą sobotę (07.11) samorządowcy z gminy Siedlce. Mieli okazję poznać je bezpośrednio od dyrektor Wiesławy Kłosińskiej, która pomimo wielu przeciwności, a nawet w pewnym momencie zagrożenia projektu, z sukcesem doprowadziła go do końca.

Spotkanie z udziałem m.in. wójta Piotra Kłysa i przedstawiciela Instytutu Książki Anny Zagórskiej poświęcone było dyskusji o rozbudowie placówek w ramach ministerialnego programu „Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek".

Reklama

Obecnie Rada Ministrów uchwaliła „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" na lata 2016-2020. W ramach programu zdefiniowany został Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016–2020", którego celem jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych oraz bibliotek publicznych wchodzących w skład innych instytucji kultury, dla których organem założycielskim jest gmina. W ramach priorytetu corocznie będą ogłaszane nabory wniosków na zadania związane z remontem, przebudową, rozbudową i budową oraz wyposażeniem budynków bibliotek.

Goście prowadzili ożywioną dyskusję na temat możliwości rozbudowy infrastruktury bibliotecznej na przykładzie wybudowanego budynku w Podgórzu. Poruszono temat roli czytelnictwa i kultury w życiu lokalnych społeczności i związanych z tym potrzeb. Wizytę zakończyła krótka wycieczka po budynku biblioteki i wszystkich pomieszczeniach, w tym szkolnych, które udało się wybudować ze środków z ministerstwa.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama