W Okręgu Wyborczym nr 33 obejmującym Łomżę oraz powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński, wysokomazowiecki i zambrowski zdecydowanie wygrał Andrzej Duda, który zdobył tu 57 563 głosy, co stanowi około 53% poparcia. Gdyby wybory odbywały się tylko na naszym terenie, zakończyłyby się one po pierwszej turze.
Okręgowa Komisja Wyborcza w Łomży podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich już dzisiaj rano. Jak wynika z protokołu, zdeycdowane zwycięstwo odniósł na jej terenie kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda z wynikiem 57 563 głosów. Na drugim miejscu znalazł się popierany przez Platformę Obywatelską urzędujący Prezydent RP Bronisła Komorowski, który uzyskał 22 127 głosów. Trzeci wynik uzyskał Paweł Kukiz, na którego swój głos oddało 19 391 wyborców.
Nie ma jeszcze oficjalnych wyników z całego kraju, ale według sondaży w skali ogólnopolskiej również wygrał kandydat PiS, choć nie z taką przewagą jak na naszym terenie. W wyborach prezydenckich dojdzie więc najprawdopodobniej do drugiej tury, w której Duda zmierzy się z Bronisławem Komorowskim. Druga tura wyborów odbędzie się 24 maja.