212 prac wpłynęło na konkurs plastyczny "Rodzinka 3+" zorganizowany przez Urząd Gminy Łomża. Celem konkursu było promowanie i przedstawienie pozytywnego wizerunku rodzin wielodzietnych. Zwycięska praca widniała będzie na samorządowej Karcie Dużej Rodziny.
W gminie Łomża odbył się konkurs plastyczny "Rodzinka 3+", skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Celem konkursu było promowanie i przedstawienie pozytywnego wizerunku rodzin wielodzietnych.
Zwycięska praca widniała będzie na samorządowej Karcie Dużej Rodziny, którą w najbliższym czasie będą posługiwały się rodziny z co najmniej trojgiem dzieci.
Ze wszystkich szkół wpłynęło 212 prac, których oceną zajęła się komisja na czele z Wójtem Piotrem Kłysem oraz Sekretarzem Gminy Dorotą Pazik i pracownikiem OPS Emilią Sepczyńską w składzie. Za najciekawszą uznana została praca Aleksandry Głębockiej ze Szkoły Podstawowej w Jarnutach. Rysunek Oli zdobił będzie wizerunek gminnej Karty Dużej Rodziny.
II miesce w konkursie zajęła Dominika Kotowska - uczennica Szkoły Podstawowej w Lutostani, a III miejsce przypadło Agnieszce Szymańskiej ze Szkoły Podstawowej w Pniewie.
Święto Szkoły w Jarnutach oraz Parafiada sportowa w Pniewie były doskonałymi okazjami do wręczenia przez Wójta nagród laureatkom.