Wczoraj (poniedziałek 12 października) po raz 14. wręczone zostały doroczne nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon artystyczny 2014/15. Wśród laureatów znalazła się Karolina Skłodowska, kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży.
Na wręczenie nagród do Auli Magna Pałacu Branickich zaproszonych zostało sześcioro laureatów. W tym gronie znalazła się Karolina Skłodowska, kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Nagrodę przyznano jej za zasługi i promowanie sztuki współczesnej, a nade wszystko za 35 lat pracy w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży.
Kapituła w składzie: Bielecka Violetta, Fałtynowicz Zbigniew, Fionik Dariusz, Hyży - Czołpińska Beata, Malinowski Jacek, Sporek - Czyżewska Małgorzata, Zgrzywa Sławomir z 50 wniosków, wybrali sześć, które przedstawili Zarządowi .
Doroczną nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w wysokości sześciu tysięcy złotych otrzymali:
Karolina Skłodowska - za zasługi i promowanie sztuki współczesnej, a nade wszystko za 35 lat pracy w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży.
Wojciech Kowalczuk – za całokształt dotychczasowych dokonań w dziedzinie upowszechniania i ochrony sztuki i tradycji ludowej w województwie podlaskim.
Edward Kulikowski – za wybitne zasługi w upowszechnianiu i ochronie kultury muzycznej oraz szeroko realizowanej edukacji muzycznej, a nade wszystko za 38 lat pracy z Chórem Akademickim Uniwersytetu w Białymstoku.
Antonina Sokołowska – za całokształt dokonań na rzecz upowszechniania kultury teatralnej, w szczególności za wychowanie wielu pokoleń artystów i ludzi teatru.
Jadwiga Solińska – za dzieło twórcze na rzecz upowszechniania i ochrony tradycji i sztuki ludowej w województwie podlaskim.
Jerzy Tomzik – za całokształt dokonań na rzecz edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.