3 tys. paczek papierosów z przemytu oraz 30 kg nielegalnego tytoniu przechwycili łomżyńscy celnicy podczas kontroli drogowej w Łomży oraz w wyniku przeszukania jednej z posesji we wsi Rybno. Właścicielom kontrabandy grożą kary grzywny.
Najpierw patrol celników zatrzymał dostawczego volkswagena. Podczas kontroli samochodu kierowanego przez 33-letniego mieszkańca Łomży funkcjonariusze znaleźli 3000 paczek papierosów z rosyjskimi banderolami.
Mężczyzna przyznał się do przewożonej kontrabandy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.
Funkcjonariusze Służby Celnej zapukali także do drzwi jednego z domów we wsi Rybno nieopodal Łomży. Podczas przeszukania posesji zajmowanej przez 59-letniego mężczyznę celnicy znaleźli ponad 30 kg tytoniu do palenia bez znaków skarbowych akcyzy.
Przeciwko mężczyźnie funkcjonariusze wszczęli sprawę karną skarbową. Mieszkaniec Rybna musi liczyć się z karą grzywny.