Reklama

Mieszkaniec gminy Łomża okradał chorych w szpitalach

27/01/2016 11:41

41-letni mieszkaniec gminy Łomża, który pod pozorem odwiedzin u brata przeszukiwał szafki chorych w ełckim szpitalu, został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna okradał także pacjentów szpitalnych w innych miastach i był poszukiwany przez różne jednostki. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci interweniowali wczoraj na oddziale w jednym z ełckich szpitali. Personel zgłosił awanturę z mężczyzną, który rzekomo przyszedł w odwiedziny do brata. Okazało się jednak, że cel jego wizyty był inny. Świadkowie widzieli, jak mężczyzna przeszukuje szpitale szafki pacjentów.

Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych ujawniło, że 41-latek jest poszukiwany przez inne jednostki jako osoba podejrzana o kradzieże w szpitalach. Policjanci ustalili, że kradł głównie telefony, pieniądze, biżuterię i dokumenty. Na oddziały szpitalne wchodził pod pretekstem odwiedzin chorych członków rodziny.

Reklama

Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim m.in. telefony komórkowe i srebrny łańcuszek. Rzeczy zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do prawowitych właścicieli. Mieszkaniec gminy Łomża został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości