Grupa Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego, Mlekpol z Grajewa i Pepees S.A. GK z Łomży znalazły się w gronie eksporterów docenionych i wyróżnionych w konkursie Orły Eksportu Województwa Podlaskiego. Konferencja i uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyły się 18 listopada w Hotelu Branicki w Białymstoku.
- Ta uroczystość jest wspaniałą okazją do uhonorowania tych podlaskich firm, które w swojej działalności stawiają na eksport. Wszyscy doskonale wiemy, jak ogromne znaczenie ma eksport w rozwoju gospodarczym. Dzięki niemu przedsiębiorstwa mogą zwiększać sprzedaż, a zatem i produkcję swoich wyrobów – czyli po prostu się rozwijać. W konsekwencji powstają nowe miejsca pracy, wciąż tak bardzo potrzebne - mówił podczas gali marszałek Jerzy Leszczyński.
Aż w pięciu kategoriach wręczono nagrody laureatom konkursu. Najlepszym Eksporterem Roku okazała się firma Danwood S.A. z Bielska Podlaskiego, następnie Grupa Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego, AC S.A. z Białegostoku i Mlekpol z Grajewa.
Najdynamiczniejszym Eksporterem została firma Mazurskie PPB J.W. Slepsk z Augustowa, a na drugim miejscu Pepees S.A. GK z Łomży.
Najwięcej głosów kapituły w kategorii Eksportowy Produkt zebrała firma ChM z Lewickich, następnie Samasz z Białegostoku, Biazet z Białegostoku i AC S.A. Białystok.
Za Debiut Eksportu nagrodę otrzymała firma Malow z Suwałk, kolejn była Alex z Kleosina, oraz AC S.A. i Mlekpol.
Osobowościami Eksportu uznano Edmunda Borawskiego, prezesa Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, Mikołaja Charkiewicza, założyciela ChM i Dariusza Sapińskiego, prezesa Grupy Mlekovita oraz Witolda Karczewskiego, wiceprezesa firmy Contraktus.