Łomżyńscy funkcjonariusze celni, dzięki pozyskanym informacjom, odnaleźli i zabezpieczyli na jednej z posesji 45 kg nielegalnego tytoniu do palenia. Mężczyzna, który brał udział w obrocie towarem, za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.
Funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży w związku z pozyskanymi informacjami na temat nielegalnego obrotu tytoniem, przeszukali posesję w jednej ze wsi gminy Rajgród. W budynku gospodarczym kontrolowanego gospodarstwa rolnego celnicy blisko 45 kg pociętego tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy.
Właściciel posesji – 36-letni mężczyzna – przyznał się do przechowywania nielegalnych wyrobów tytoniowych i usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny i utrata towaru.
Nielegalna krajanka tytoniowa została zatrzymana, a w sprawie toczy się już postępowanie zmierzające do ukarania sprawcy.