Wczoraj rano saperzy z jednostki w Orzyszu przyjeżdżali do niewybuchu znalezionego w Morgownikach. Dziś ponownie zostali wezwani do pocisku moździerzowego znalezionego na terenie składowiska odpadów w Czartorii.
Jak informuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, rano do dyżurnego łomżyńskiej Policji wpłynęła informacja o znalezieniu na terenie składowiska odpadów w Czartorii pocisku moździerzowego. Policjanci udali się na miejsce znaleziska i zabezpieczyli teren. Jednocześnie wezwany został patrol saperski z jednostki wojskowej w Orzyszu, który ma zabrać niebezpieczny przedmiot.
Saperzy z Orzysza gościli w naszym regionie również wczoraj. W niedzielny poranek bowiem, w Morgownikach, odnaleziony został niewybuch, który również należoło zabezpieczyć i wywieźć.
W ostatnim okresie dość często pojawiają się tego rodzaju znaleziska. Pamiętajmy o tym, by w przypadku natknięcia się na podejrzany przedmiot nie dotykać go i natychmiast zawiadomić Policję.