Biblioteka w Podgórzu, o której kłopotach z rozbudową pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku, została dziś oficjalnie otwarta. Wszyscy, który przybyli na dzisiejszą uroczystość, a nie mieli jeszcze okazji obejrzeć działającej już od pewnego czasu rozbudowanej i zmodernizowanej biblioteki musieli przyznać, że warto było walczyć z przeciwnościami.
Biblioteka w Podgórzu robi ogromne wrażenie. Robiłaby nawet, gdyby znajdowała się w mieście. Na wsi jest prawdziwą perełką w skali kraju. A wszystko dzięki zaangażowaniu i determinacji jej dyrektorki Wiesławy Kłosińskiej, która od początku do końca przeprowadziła cały projekt polegający na zdobyciu środków na rozbudowę oraz nadzorowaniu inwestycji, która w pewnym momencie była zagrożona z powodu niekompetencji podwykonawców. Dziś to wszystko już poza nią, a efekt tej pracy jest naprawdę imponujący.
W ramach inwestycji pn. „Rozbudowa infrastruktury bibliotecznej w Gminie Łomża” zrealizowanej z programu wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”, gruntowny remont przeszły stare pomieszczenia biblioteki, dobudowano nową część o powierzchni przekraczającej 550 metrów kwadratowych i połączono wszystko z budynkiem szkoły. Obiekt zyskał nowoczesne wyposażenie, utworono salę zabaw, konferencyjną i komputerową. Całość prezentuje się wspaniale.
W naszej relacji video z dzisiejszego otwarcia biblioteki obejrzycie te wnętrza, wyposażenie, wysłuchacie Pani Dyrektor i Wójta Gminy Łomża, a przede wszystkim dzieci, które najbardziej ucieszyły... "piłecki". O co chodzi? Oglądajcie relację!