W okolicy wsi Koty, na nadrzecznych łąkach płonie torfowisko. W akcji gaszenia pożaru uczestniczy sześć jednostek Straży Pożarnej z Łomży oraz jednostki spoza powiatu. Z uwagi na trudno dostępny teren do akcji mogły być skierowane tylko pojazdy terenowe.
Jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, pożarem objęty jest obszar około 1000 m2 położony w pobliżu wsi Koty w gminie Łomża.
Torf pali się powoli i bardzo długo. Problemem przy gaszeniu takiego pożaru jest też fakt, że często zalega on dość głęboko, przez co nie ma dostępu bezpośrednio do źródła ognia. Pożary torfowisk potrafią trwać bardzo długo i powodują przeważnie duże zadymienie całej okolicy.