Politycy Platformy Obywatelskiej podsumowali podczas niedzielnej konferencji prasowej niemal ośmioletni okres rządów swojego ugrupowania w Polsce. W konferencji udział wziął jedyny łomżyński kandydat Platformy do Sejmu - Piotr Serdyński.
Na konferencji wystąpili poseł Robert Tyszkiewicz, wicemarszałek województwa podlaskiego a zarazem kandydat na senatora Maciej Żywno, suwalska posłanka Bożena Kamińska, kandydatka na posłankę z Białegostoku Renata Przygodzka oraz łomżyński kandydat na posła Piotr Serdyński.
- Ponad tysiąc sto kilometrów nowych dróg, zmodernizowane przejścia graniczne, nowe żłobki i przedszkola, doposażone służby zajmujące się bezpieczeństwem, to tylko niektóre z wymienionych elementów, które w tych latach przeżywały rozkwit - wymieniali obecni na konferencji politycy.
Piotr Serdyński zaprezentował konkretne liczby dotyczące pozyskiwania funduszy unijnych w naszym regionie.
- W samej Łomży dzięki wsparciu z Regionalnych Programów Operacyjnych udało się otworzyć ważne inwestycje, na które bez wsparcia zewnętrznego przyszłoby nam jeszcze długo poczekać. Jedne z najważniejszych, o których warto wspomnieć to: Instytut Technologii Żywności i Gastronomii PWSIiP, stadion miejski, bulwary, trzy etapy usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży, czy termomodernizacja łomżyńskiego szpitala, w którym powstały również nowe bloki operacyjne - relacjonował Serdyński.
Według danych przekazanych przez polityków PO, w ramach udzielonych z Europejskiego Funduszu Społecznego środków na podjęcie działalności gospodarczej w całym regionie utworzono 7 787 nowych miejsc pracy. Ponad 8 tys. uczniów szkół zawodowych odbyło staże u pracodawców. W sumie do województwa podlaskiego trafiło ponad 7,5 mld. zł.