Wczoraj o godz. 15.30 do dyżurnego łomżyńskiej Policji dotarła informacja o znalezieniu przy boisku szkolnym w Piątnicy pocisku artyleryjskiego pochodzącego prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Znalezisko zabrali wieczorem saperzy z Orzysza.
Jak informuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży, natychmiast po otrzymaniu sygnału na miejsce wysłany został patrol Policji.
- Policjanci ustalili, że przy boisku szkolnym od strony rzeki Narew został ujawniony pocisk. Na miejsce została wezwana jednostka minersko-saperska z Orzysza. Przed przyjazdem saperów policjanci sprawdzili teren w promieniu 30 metrów od znaleziska, ale nie ujawnili kolejnych pocisków - przekazuje Urszula Brulińska.
Ujawniony pocisk miał długość około 30 cm i średnicę ok. 10 cm. Najprawdopodobniej pochodził z czasów II wojny światowej. Około godz. 19.00 na miejsce przyjechali saperzy z Orzysza którzy zabezpieczyli i zabrali pocisk.