Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży podejmie współpracę z placówką penitencjarną w Czerwonym Borze w celu przeciwdziałania bezrobociu i łagodzenia jego negatywnych skutków wśród osób powracających na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.
21 maja dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze płk. Tadeusz Kaczyński podpisał porozumienie z Podlaską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku, reprezentowaną przez Komendanta Stanisława Fiedorowicza. Przedsięwzięcie ma na celu przeciwdziałanie bezrobociu i łagodzenie jego negatywnych skutków wśród osób powracających na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.
Porozumienie przewiduje nieodpłatne prowadzenie zajęć aktywizacji zawodowej dla osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Kolejnym ważnym jego elementem będzie udzielanie osadzonym informacji o rynku pracy, możliwościach szkolenia, uzyskania kwalifikacji oraz porad zawodowych przy planowaniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej.
W celu skutecznej realizacji projektu Komendant Wojewódzki OHP zlecił współpracę z placówką penitencjarną Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży.