Reklama

Pomogą osadzonym w Czerwonym Borze w aktywizacji zawodowej

26/05/2015 09:28

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży podejmie współpracę z placówką penitencjarną w Czerwonym Borze w celu przeciwdziałania bezrobociu i łagodzenia jego negatywnych skutków wśród osób powracających na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

21 maja dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze płk. Tadeusz Kaczyński podpisał porozumienie z Podlaską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku, reprezentowaną przez Komendanta Stanisława Fiedorowicza. Przedsięwzięcie ma na celu przeciwdziałanie bezrobociu i łagodzenie jego negatywnych skutków wśród osób powracających na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

Porozumienie przewiduje nieodpłatne prowadzenie zajęć aktywizacji zawodowej dla osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Kolejnym ważnym jego elementem będzie udzielanie osadzonym informacji o rynku pracy, możliwościach szkolenia, uzyskania kwalifikacji oraz porad zawodowych przy planowaniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej.

Reklama

W celu skutecznej realizacji projektu Komendant Wojewódzki OHP zlecił współpracę z placówką penitencjarną Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości