Prezydent udał się z wizytą do Białegostoku aby porozmawiać o istotnych dla Łomży sprawach. Odwiedził marszałka Jerzego Leszczyńskiego, a także wojewodę podlaskiego Bohdana Paszkowskiego.
Jednym z ważniejszych dla miasta tematów jest obecnie jego zbliżające się 600-lecie. O tym m.in. rozmawiał prezydent z marszałkiem. Miasto aplikuje o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na odnowienie Hali Targowej, jednak, jak stwierdził Mariusz Chrzanowski, przewidziane finanse w wysokości około 45 milionów złotych na obszar całego województwa, stawiają znak zapytania nad uzyskaniem ich na konkretną inwestycję.
Marszałek zapewnił jednak, że wesprze pomysł rewitalizacji Hali Targowej.
W trakcie rozmowy poruszone zostały również kwestie podwyższonej opłaty dla MPGKiM za 2013 rok oraz wsparcia Urzędu Marszałkowskiego dla inicjatyw w mieście.
Drugie spotkanie z wojewodą Paszkowskim objęło przede wszystkim temat budynku po byłym Urzędzie Marszałkowskim. Prezydent Chrzanowski zapowiedział, że zostanie skierowane pismo z prośbą o przejęciu obiektu przez miasto za symboliczną złotówkę. Wtedy do budynku przeniesione zostałyby wydziały z ul. Farnej oraz ul. Polnej.
Poruszone zostały także inne wątki. Prezydent zwrócił się z pomysłem przyznawania medali dla łomżyńskich urzędników na Dzień Samorządowca. Odznaczenia te wydawane są przez prezydenta RP. Wyraził także chęć włączenia IPN w obchodzony w Łomży Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.