Reklama

PSL żąda od premiera dymisji Jurgiela

25/05/2018 12:59

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz wezwał premiera Mateusza Morawieckiego do dymisji ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. W piśmie skierowanym do Prezesa Rady Ministrów wymienia szereg błędów, które, zdaniem partii, działają na niekorzyść polskiej wsi. PiS wciąż sprawy nie komentuje.

Ostatnio pisaliśmy o doniesieniach „Super Expressu” o możliwej dymisji czterech ministrów. Wśród nich był też wspomniany podlaski polityk. Teraz swój kamyczek do ogródka dorzucają ludowcy. Według ich lidera minister nie radzi sobie m.in. z problemami polskiej wsi i sprawą wirusa ASF.

W oficjalnym piśmie Kosiniak-Kamysz zarzuca także brak dialogu oraz brak realizacji postulatów wyborczych o zrównaniu dopłat bezpośrednich i wprowadzeniu minimalnych cen gwarantowanych.

- Wzywam do opamiętania i ratowania polskich rolników – czytamy.

Reklama

Obecny minister rolnictwa w rządzie Morawieckiego jest od grudnia 2017 r., wcześniej to samo stanowisko obejmował za przewodnictwem Beaty Szydło. Dymisja oznaczałaby kolejny rozłam i rekonstrukcję.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości