Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz wezwał premiera Mateusza Morawieckiego do dymisji ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. W piśmie skierowanym do Prezesa Rady Ministrów wymienia szereg błędów, które, zdaniem partii, działają na niekorzyść polskiej wsi. PiS wciąż sprawy nie komentuje.
Ostatnio pisaliśmy o doniesieniach „Super Expressu” o możliwej dymisji czterech ministrów. Wśród nich był też wspomniany podlaski polityk. Teraz swój kamyczek do ogródka dorzucają ludowcy. Według ich lidera minister nie radzi sobie m.in. z problemami polskiej wsi i sprawą wirusa ASF.
W oficjalnym piśmie Kosiniak-Kamysz zarzuca także brak dialogu oraz brak realizacji postulatów wyborczych o zrównaniu dopłat bezpośrednich i wprowadzeniu minimalnych cen gwarantowanych.
- Wzywam do opamiętania i ratowania polskich rolników – czytamy.
Obecny minister rolnictwa w rządzie Morawieckiego jest od grudnia 2017 r., wcześniej to samo stanowisko obejmował za przewodnictwem Beaty Szydło. Dymisja oznaczałaby kolejny rozłam i rekonstrukcję.