Przed północą strażacy zostali wezwani do pożaru opuszczonego, drewnianego domu w Wiźnie. Kiedy dojechali na miejsce, płomienie ogarnęły już cały budynek, który spłonął doszczętnie. Strażakom udało się jednak uratować przed spaleniem siąsiedni dom.
Opuszczony dom przy głównej ulicy Wizny zaczął płonąć około godz. 23.00. Na miejscu zjawiły się jednostki PSP z Łomży oraz OSP z Wizny i Bożejewa, które jednak nie zdołały zapobiec całkowitemu spaleniu drewnianego budynku. Na szczęście udało się uratować sąsiedni, oddalony o kilka metrów dom, którego dach zaczął już się palić. Ten był już zamieszkany, choć akurat w momencie pożaru nikogo nie było wewnątrz.
W akcji gaśniczej, która trwała ponad trzy godziny brało udział w sumie aż siedem zastępów straży pożarnej - ochotniczej i zawodowej. Zakończyła się ona dopiero około godz. 2.30.