Dzisiejszego poranka ok godz. 4.00 w Mocarzach (gm. Jedwabne) kierujący samochodem mazda uderzył w słup energetyczny. Siła uderzenia była tak wielka, że ten betonowy element został ścięty.
W wyniku wypadku trzy osoby trafiły do szpitala.
Dzisiaj nad ranem, około godziny 4.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży poinformowany został o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Mocarze.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 49-letni kierowca mazdy jadąc w kierunku Brzostowa pokonując łuk drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem. Następnie auto zjechało na lewe pobocze i uderzyło w ogrodzenie pobliskiej posesji.
- Ostatecznie pojazd zatrzymał się na słupie energetycznym łamiąc go. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło trzech podróżujących samochodem pasażerów. Z ustaleń mundurowych wynika, że nie mieli oni zapiętych pasów bezpieczeństwa. Natomiast badanie alkomatem wykazało, że kierujący, któremu nic się nie stało, był trzeźwy. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali 49-latkowi prawo jazdy - informuje KWP w Białymstoku.