Mostek nad łomżyczką w Konarzycach zostanie rozebrany, a w jego miejsce zbudowany zupełnie nowy. Do tego wyremontowane zostanie ponad 2 km drogi, która do niego prowadzi. Inwestorem jest Zarząd Powiatu Łomżyńskiego.
Zakres planowanych robót budowlanych zgodnie z załączonym projektem obejmuje wykonanie rozbiórki istniejącego mostu wraz z budową nowego mostu przez rzekę Łomżyczka, przebudowę i rozbudowę odcinka jezdni drogi powiatowej nr 1948B do szerokości 5,50m i poboczy o szerokości od 1,00m do 1,50m, a także przebudowę skrzyżowań z drogami bocznymi: z drogą gminną w miejscowości Łochtynowo (przebudowa drogi gminnej na dł. 40,77m); z drogą gminną w miejscowości Konarzyce (przebudowa drogi gminnej na dł. 21,65m); z drogą gminną w miejscowości Konarzyce (przebudowa drogi gminnej na dł. 24,67m).
Wzdłuż przebudowanej drogi powstaną chodniki. Projekt przewiduje także przebudowę i budowę miejsc dostępu do drogi – zjazdów indywidualnych i publicznych, systemu odwodnienia w postaci rowów przydrożnych (krytych i otwartych) wraz z przepustami pod zjazdami, studni chłonnych wraz z osadnikami i wpustami ulicznymi z przykanalikami, drenażu rozsączającego w rowie przydrożnym, budowę kanalizacji deszczowej oraz innych urządzeń odwadniających związanych z odwodnieniem drogi.
Przebudowana i zabezpieczona zostanie sieć infrastruktury technicznej kolidująca z przebudowywaną i rozbudowywaną drogą: wodociągowa, telekomunikacyjna i energetyczna. Ponadto wykonane zostaną elementy organizacji ruchu (oznakowanie pionowe, poziome i urządzenia bezpieczeństwa ruchu).
Na razie nieznany jest jeszcze termin realizacji inwestycji. Będzie pona wymagała m.in. scalenia i podziału kilkudziesięciu przyległych działek. Ich właściciele mają czas do 4 lutego 2016 roku aby zapoznać się z aktami sprawy oraz złożyć ewentualne uwagi i wnioski w Łomży w Wydziale Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Łomży.