Dotychczasowy Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację ze stanowiska. Biuro prasowe resortu rolnictwa wskazało na powody osobiste jako powód dymisji polityka.
Krzysztof Jurgiel został ministrem rolnictwa i rozwoju wsi 16 listopada 2015 r. w rządzie Beaty Szydło, a później Mateusza Morawieckiego. Wcześniej, w poprzedniej kadencji rządu polityk był przewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa. W latach 2006-2007 był szefem w resorcie rolnictwa.
Po objęciu stanowiska ministerialnego Jurgiel oceniał, że najważniejsze zadania resortu to wzrost liczby ubezpieczających się rolników, zahamowanie spekulacji ziemią rolną, przygotowanie stanowiska do negocjacji Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 r. oraz zrównoważony rozwój wsi i rolnictwa, który m.in. miał polegać na wyrównaniu poziomu życia na wsi i w mieście.
Media już kilka miesięcy temu spekulowały o ewentualnym odejściu Jurgiela. Miało to nastąpić przy okazji rekonstrukcji rządu, a powodem miały być problemy ministerstwa. Do mediów przenikają informacje, że wolne stanowisko może teraz objąć Jan Ardanowski.