Reklama

3 tys. dzików do odstrzału.

16/07/2014 09:45

Wczoraj podjęto decyzję o odstrzeleniu przez myśliwych dzików. Podyktowane jest to tym, że rosną szkody powodowane przez te zwierzęta oraz coraz częstsze są przypadki zachorowań na afrykański pomór świń.

Myśliwi będą mogli uzyskać po 150 zł dopłaty do każdego zabitego zwierzęcia, które zostanie przekazane do utylizacji. Teraz łowczy czekają na decyzję służb weterynaryjnych.

Szacuje się, że do szybkiego odstrzału przeznaczonych będzie 3 tys. z 12 tysięcznej populacji dzików. Akcja zacznie się za kilkanaście dni i będzie trwała do końca września. Odstrzały będą przeprowadzone w powiatach sokólskim, sejnieńskim, augustowskim i białostockim.

Koła łowieckie do tej pory wypłaciły rolnikom już pół miliona złotych odszkodowań.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości