Dziś po 22.00 na krajowej 61. volvo z cysterną przewróciło się na pobocze. Jak poinformowała nas straż, nie doszło do wycieku transportowanego paliwa, ale droga została zablokowana. Na miejscu jeszcze przez kilka godzin będą pracować służby ratownicze.
Do wypadku doszło pomiędzy miejscowościami Chojny i Sulki.
Według wstępnych ustaleń jadąca w kierunku Ostrołęki cysterna podczas wyprzedzania skody musiała gwałtownie hamować, ponieważ kierowca z osobówki nie zauważył tego manewru i w tym czasie zmieniał pas na lewy. Kierowca specjalistycznego auta w tej sytuacji zjechał do rowu. Cysterna przewróciła się na bok zahaczając o skodę.
Nie doszło jednak do wycieku transportowanego oleju napędowego. W zdarzeniu ucierpiał kierowca skody oktawia, który został przewieziony do szpitala.
Cysterna leży cały czas w rowie czekając na drugą cysternę, do której przepompowana zostanie zawartość. Dopiero później pojazd będzie mógł zostać podniesiony. Operacja ta może nawet potrwać do rana.
Policjanci z Łomży i Ostrołęki kierują ruch na Ostrów Mazowiecką.
[AKTUALIZACJA, godz. 8.50]
Jak poinformował nas dyżurny łomżyńskiej policji trwa jeszcze akcja przepompowywania oleju napędowego z cysterny. Później pojazd zostanie podniesiony. Utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej do podziny 12.00.