Reklama

Będzie siłownia i remont przedszkoli. Ponad milion złotych trafi do regionu.

31/03/2014 06:25

Trzy nowe place zabaw, budowa siłowni zewnętrznej w Jeziorku, modernizacja oddziałów przedszkolnych w Piątnicy, nowy sprzęt w ośrodku kultury w Pniewie- to część inwestycji, które zostały już zaakceptowane przez Urząd Marszałkowski. Do regionu na drobne przedsięwzięcia ułatwiające życie mieszkańcom trafi ponad milion złotych.

Najwyższą kwotę pochłonie budowa trzech nowych placów zabaw dla dzieci- to aż 500 tysięcy złotych. Place mają powstać w gminie Kolno: w miejscowościach Czerwone, Lachowo i Zabiele, ale mają zostać tak wyposażone, by bez obaw mogły bawić się na nich dzieci trzy- i czteroletnie.

Za 350 tys. złotych w najbliższych miesiącach mają zostać wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt edukacyjny oddziały przedszkolne w Piątnicy.

Gminie udało się tez pozyskać pieniądze na budowę siłowni zewnętrznej w Jeziorku. Zainstalowanie sprzętów do rekreacji na świeżym powietrzu pochłonie 25 tys. złotych.

Reklama

Niewielki remont czeka też Gminny Ośrodek Kultury w Pniewie pod Łomżą. Za pozyskane 30 tys. złotych instytucja planuje unowocześnić swoje wyposażenie i zorganizować dwumiesięczne, wakacyjne zajęcia kulturalne dla dzieci i ich rodziców.

W sumie okoliczne gminy na podniesienie jakości edukacji, potrzeby kulturalne i sportowe otrzymały blisko 1,1 mln złotych. Umowy z ich przedstawicielami podpisał członek zarządu województwa Jacek Piorunek.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości