Kolejne, przedłużone zwolnienie lekarskie i kolejna odroczona rozprawa- burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz znów nie stanął przed sądem. Czasu na rozstrzygnięcie, czy to burmistrz w lipcu 2012 roku spowodował kolizję samochodową jest coraz mniej. W lipcu sprawa przedawni się.
Wcześniejsza rozprawa z udziałem burmistrza miała odbyć się w połowie kwietnia. Nie doszła do skutku- włodarz przedstawił zwolnienie lekarskie poświadczające, że stan zdrowia nie pozwala mu na stawienie się na sali sądowej. Sędzie zdecydował o odroczeniu rozprawy do 29. kwietnia- kilka dni wcześniej upływał bowiem termin dostarczonego wówczas zwolnienia.
Dziś rano do Sądu Rejonowego w Kolnie wpłynął kolejny dokument wystawiony przez lekarza. Rozprawa ponownie została odroczona- tym razem do 13. maja.
Sąd Rejonowy w Kolnie ma ustalić, czy to Marek Waszkiewicz kierował służbową skodą Urzędu Miasta i Gminy w Stawiskach, która w lipcu 2012 roku spowodowała kolizję drogową.
Rok później zapadł wyrok skazujący burmistrza (pisaliśmy o tym tu: http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/5315-s%C4%85dow%C4%85.html). Odwołał się od niego zarówno prokurator, jak i sam oskarżony, który od początku twierdzi, że był jedynie pasażerem skody.
Czasu na ustalenie sprawcy kolizji jest coraz mniej. W lipcu tego roku wykroczenie ulegnie przedawnieniu.