Niedawno przekazaliśmy informację o inicjatywie Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Łomżyńska" dotyczącej budowy "Daru Łomży". Okazuje się, że nie jest to jedyny pomysł. Drugim jest budowa jednostki pływającej z materiałów ekologicznych, która wzięłaby udział w dorocznej imprezie organizowanej w Augustowie "Pływanie na byle czym" reprezentując na niej nasze miasto.
Obie inicjatywy mają ścisły związek z obchodami 600-lecia nadania Łomży praw miejskich i mają być pomocne w promocji tej wspaniałej rocznicy. Pomysłodawcom przyświeca też jednak inny cel. Chodzi o zwiększenie roli Narwi jako szlaku wodnego dla promocji i dostępności Łomży, czego pierwszym etapem była budowa portu i pierwszej części nadnarwiańskich bulwarów. Warto dodać, że wpisują się też niejako w plany władz Łomży dotyczące drugiego etapu budowy bulwarów.
Wojciech Winko z LOT "Ziemia Łomżyńska" przekonuje, że udział w tak znanej i głośnej imprezie jak augustowskie "Pływanie na byle czym", stanowiłby doskonały akcent promocyjny dla naszego miasta, przy czym nazwa jednostki, która popłynęłaby w tegorocznej imprezie powinna nawiązywać do tak ważnej w dziejach Łomży rocznicy.
Jak poinformował nas zarząd LOT "Ziemia Łomżyńska", przedsięwzięcie polegające na skonstruowaniu jednostki pływającej i zaprezentowaniu jej na konkursowej XXIII edycji Mistrzostw Polski w Pływaniu Na Byle Czym, które odbędą się w okresie wakacyjnym w Augustowie, dojdzie do skutku jako inicjatywa społeczna pod patronatem prezydenta Łomży i przy współudziale MOSiR Łomża. Organizatorzy planują jej realizację przy udziale chętnych wolontariuszy.
Nasz portal został zaproszony do objęcia całej inicjatywy patronatem medialnym. My natomiast zapraszamy do zabawy naszych Czytelników. Na początek zbieramy pomysły jak powinna wyglądać jednostka, która reprezentować będzie Łomżę w Augustowie. Z naszej strony proponujemy, żeby jednym z jej elementów była tak charakterystyczna dla naszego miasta wieża ciśnień. Na Wasze pomysły czekamy w komentarzach.