Zawodnicy UKS-u Butterfly Łomża wzięli udział w III edycji Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w kategorii U-14, która odbyła się w Warszawa. W zawodach wystartowała liczna reprezentacja klubu. Nasi walczyli ze portowcami z całego kraju.
Rywalizacja w kategorii U-14 obejmowała dwubój, na który składały się: pływanie na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz bieg na 1000 metrów. Na starcie stanęło łącznie 190 zawodników: 98 dziewcząt i 92 chłopców.
Wśród dziewcząt najlepszy wynik z reprezentantek łomżyńskiego klubu osiągnęła Zofia Chrapowicz (rocznik 2014), zajmując 28. miejsce. Tuż za nią uplasowała się Natalia Żebrowska (2013) na 31. pozycji, a Lena Aleksandrowicz (2013) zakończyła zawody na 33. miejscu. Kolejne lokaty zajęły: Barbara Pisiak (2014) 40. miejsce, Zuzanna Pióro (2014) 73. miejsce oraz Julita Ksepka (2014) 74. miejsce.
W rywalizacji chłopców UKS Butterfly Łomża również miał swoich reprezentantów. Oliwier Domaszewski (2013) uplasował się na 28. miejscu, natomiast Łukasz Makowski (2013) zakończył zawody na 31. pozycji.
Brawo!