Reklama

Młodzi pięcioboiści z Łomży rywalizowali aż miło

29/04/2026 08:27

Zawodnicy UKS-u Butterfly Łomża wzięli udział w III edycji Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w kategorii U-14, która odbyła się w Warszawa. W zawodach wystartowała liczna reprezentacja klubu. Nasi walczyli ze portowcami z całego kraju.

Rywalizacja w kategorii U-14 obejmowała dwubój, na który składały się: pływanie na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz bieg na 1000 metrów. Na starcie stanęło łącznie 190 zawodników: 98 dziewcząt i 92 chłopców.

Wśród dziewcząt najlepszy wynik z reprezentantek łomżyńskiego klubu osiągnęła Zofia Chrapowicz (rocznik 2014), zajmując 28. miejsce. Tuż za nią uplasowała się Natalia Żebrowska (2013) na 31. pozycji, a Lena Aleksandrowicz (2013) zakończyła zawody na 33. miejscu. Kolejne lokaty zajęły: Barbara Pisiak (2014) 40. miejsce, Zuzanna Pióro (2014) 73. miejsce oraz Julita Ksepka (2014) 74. miejsce.

Reklama

W rywalizacji chłopców UKS Butterfly Łomża również miał swoich reprezentantów. Oliwier Domaszewski (2013) uplasował się na 28. miejscu, natomiast Łukasz Makowski (2013) zakończył zawody na 31. pozycji.

Brawo!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości