Reklama

Ćwierć wieku naszego Prefbetu-Sonarol Łomża. Święto sukcesów i wspomnień! [FOTO]

W Jędrusiowej Dolinie w Piątnicy odbyły się uroczystości z okazji 25-lecia istnienia Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Łomża. W jubileuszowej imprezie wzięło udział około 100 osób, w tym: zawodnicy, trenerzy, sponsorzy, samorządowcy, działacze oraz przyjaciele i sympatycy klubu. Z tej okazji połączono obchody jubileuszu z podsumowaniem osiągnięć klubu w sezonach 2023 i 2024.

Spotkanie miało wyjątkowy charakter. Oprócz obecnych zawodników, wśród gości znaleźli się także byli wychowankowie klubu, którzy wspólnie z innymi uczestnikami mieli okazję powspominać najlepsze sportowe chwile. Organizatorzy przygotowali dla nich specjalne zdjęcia i filmy z przeszłości, ukazujące ważne momenty w historii klubu.

Podczas uroczystości wyróżniono 18 najmłodszych zawodników, którzy rozpoczęli swoją przygodę z lekką atletyką, zdobywając już pierwsze osiągnięcia w województwie podlaskim. Statuetki w kategorii „PIERWSZY KROK” otrzymali sportowcy poniżej 16. roku życia. Po obejrzeniu filmu przedstawiającego największe sukcesy klubu w ostatnich dwóch sezonach, wyróżniono także pięcioro zawodników, którzy wyróżnili się nie tylko wynikami sportowymi, ale także zaangażowaniem w życie klubu.

Reklama

Wśród laureatów znaleźli się:

  • Martyna Krawczyńska – 13 medali mistrzostw Polski, 3 rekordy Polski U20, 4 występy w reprezentacji,
  • Justyna Korytkowska – 6 medali mistrzostw Polski Seniorów,
  • Piotr Łobodziński – 5 medali mistrzostw Polski, wygrane w Pucharze Świata w Towerruningu, udział w Górskich Mistrzostwach Świata,
  • Przemysław Dąbrowski – 6 medali mistrzostw Polski,
  • Piotr Dąbrowski – 4 medale mistrzostw Polski.

Wielu zasłużonych sponsorów, trenerów, byłych zawodników oraz osób wspierających rozwój klubu otrzymało pamiątkowe statuetki i podziękowania. Uroczystość zakończyła się wspólnymi, pamiątkowymi zdjęciami, a po zakończeniu oficjalnej części goście mogli cieszyć się poczęstunkiem.

Klub Prefbet-Sonarol Łomża ma długą i pełną sukcesów historię. Został założony 19 listopada 1999 roku jako LUKS Prefbet Śniadowo, a w 2006 roku po połączeniu z LUKL Łomża przeniósł się do Łomży, zmieniając nazwę na LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Od 2020 roku klub funkcjonuje pod obecną nazwą, przejmując historię i osiągnięcia swoich poprzedników.

Reklama

W ciągu 25 lat działalności klub zdobył 212 medali Mistrzostw Polski (średnio 8,48 medalu rocznie), ustanowił 17 rekordów Polski, z czego 8 jest nadal aktualnych, a także wykształcił 22 reprezentantów kraju. Wielu zawodników klubu uczestniczyło w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Uniwersjadach, a Anna Jesień zdołała wystartować w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Klub może poszczycić się również wieloma rekordami, w tym rekordem łomżyńskim w ilości zdobytych punktów w współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży, który wynosi 299,63 punktu. Ponadto, Piotr Łobodziński sześciokrotnie wygrał Puchar Świata w Towerruningu i dwukrotnie zdobywał tytuł Mistrza Świata.

Reklama

W ciągu 25 lat zorganizowano 6 Międzynarodowych Mitingów Lekkoatletycznych oraz 3 razy pełniono rolę organizatora Mistrzostw Polski. Zawodnicy klubu zdobywali medale Mistrzostw Polski w 46 miastach w całej Polsce, a najwyższy wynik medali Mistrzostw Polski osiągnięto w 2022 roku (18 medali).

Jubileusz 25-lecia to doskonała okazja, aby podsumować dotychczasowe sukcesy i wyznaczyć nowe cele na przyszłość. W klubie nie brakuje osób, które wniosły ogromny wkład w jego rozwój. Wśród wychowanków są nie tylko sportowcy, ale i osoby pełniące różne ważne funkcje w społeczeństwie – żołnierze, strażacy, nauczyciele, a także gwiazda muzyki disco polo, Magda Narożna. Klub nie tylko promuje sport, ale również kształtuje wartościowych ludzi.

Reklama

Z niecierpliwością czekamy na kolejne osiągnięcia, które z pewnością będą miały miejsce w ciągu następnych 25 lat. Wszyscy, którzy przyczynili się do sukcesów klubu, mają powody do dumy, a wśród zawodników i trenerów panuje entuzjazm, by kontynuować tę piękną historię.

Zarząd klubu i zawodnicy dziękują wszystkim, którzy wspierają klub i przyczynili się do jego rozwoju. Czas zacząć przygotowania do sezonu 2025, aby znów było co świętować - mówi Andrzej Korytkowski, prezes klubu.

Jubileusz 25-lecia to czas refleksji, ale także początek nowych wyzwań i sportowych sukcesów, które będą budować kolejne rozdziały tej wyjątkowej historii.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/12/2024 13:22
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości