Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13% wzrost średniej liczby zakażeń – poinformował minister Adam Niedzielski.
Minister Niedzielski ostrzegł dziś na Twitterze przed spodziewanym wzrostem zakażeń koronawirusem.
„Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13% wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty, o czym świadczy zmiana wskaźnika reprodukcji wirusa (R), który osiągnął znowu wartość 1.” – czytamy
Wskaźnik R mówi o tym, ile kolejnych osób może zarazić jedna osoba chora. Wartość wyższa niż 1 świadczy o tym, że jeden chory zakaża więcej niż jedną osobę.
zdj. ilustracyjne/Ministerstwo Zdrowia