Reklama

Czeka nas wzrost zakażeń? Minister zdrowia ostrzega

19/07/2021 13:36

Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13% wzrost średniej liczby zakażeń – poinformował minister Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski ostrzegł dziś na Twitterze przed spodziewanym wzrostem zakażeń koronawirusem.

 „Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13% wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty, o czym świadczy zmiana wskaźnika reprodukcji wirusa (R), który osiągnął znowu wartość 1.” – czytamy

Wskaźnik R mówi o tym, ile kolejnych osób może zarazić jedna osoba chora. Wartość wyższa niż 1 świadczy o tym, że jeden chory zakaża więcej niż jedną osobę.

Reklama

zdj. ilustracyjne/Ministerstwo Zdrowia

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości