Policja ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują legendę "na koronawirusa". Przestępcy dzwonią głównie do osób starszych i podają się za członka rodziny, który zachorował na COVID-19 i jest w bardzo złym stanie. Do rozmowy przyłącza się lekarz, który wskazuje na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie.
Oszuści próbują w ten sposób wyłudzić pieniądze żerując na dobrym sercu rozmówcy i strachu o życie najbliższych.
"Pamiętajmy, że żaden pacjent chory na Covid-19 nie musi płacić za swoje leczenie. Zarówno diagnostyka, pobyt w szpitalu jak i podawane leki są darmowe. Jeśli dzwoni do nas osoba która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję" - informuje łódzka policja.
Reklama