Sukces uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży na Wojewódzkim Finale Licealiady w Pływaniu! W zawodach, które odbyły się w suwalskim "Aquaparku", młodzi sportowcy z Łomży udowodnili, że należą do ścisłej czołówki pływackiej województwa podlaskiego.
Największe sukcesy odnieśli Igor Darmetko i Filip Rudczyk, zdobywając złote medale. Igor zwyciężył na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 00:25,39, natomiast Filip triumfował w stylu grzbietowym, osiągając wynik 00:29,13.
Dwa brązowe medale zdobyli Ignacy Balkiewicz (50 m stylem klasycznym) oraz Szymon Pachucki (50 m stylem grzbietowym). Doskonałe wyniki poszczególnych zawodników pozwoliły reprezentacji II LO uplasować się na znakomitym trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej szkół ponadpodstawowych.
W zawodach, zorganizowanych przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, wzięło udział około 150 płwaków z całego województwa. Rywalizowali oni na dystansie 50 metrów w czterech stylach: dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym oraz w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym.
Miasto Łomża reprezentowali uczniowie II LO w składzie: Ignacy Balkiewicz, Szymon Pachucki, Filip Rudczyk, Piotr Świtajewski, Igor Darmetko oraz Wiktor Michalak. Opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego: Aleksandra Chodorowska i Marcin Jasionek.
Trzecie miejsce w województwie to historyczny sukces II LO w Łomży i najlepszy wynik w dotychczasowej historii szkoły w pływaniu. Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom!