Sala kinowa przypomina ogromną przestrzeń, po której swobodnie można się rozejrzeć. Widzowie siedzą w środku okręgu, a ekran kinowy znajduje się dookoła nich. Tak nowoczesne kino- jedyne zresztą w Europie- powstanie w Ostrołęce. Ministerstwo Środowiska przeznaczyło na ten cel prawie 3,3 mln złotych.
To będzie nie lada atrakcja dla mieszkańców całego regionu- takiej sali kinowej nie ma nikt.
Kino 3D 360 stopni to zupełnie nowa technika budowy sali i wyświetlania filmu. Widzowie mogą zająć miejsca w środku pomieszczenia, a film wyświetlany jest na ekranie dookoła nich.
Ostrołęka zdobyła pieniądze nie tylko na budowę nowoczesnego kina, ale i stworzenie filmu, który jako pierwszy będzie w nim wyświetlany. Film ma pokazać podwodne życie Narwi. Zatytułowany zostanie "W krainie Wielkiego Suma" i stworzony w technice trójwymiarowej.
Do tego ostrołęcki samorząd planuje dołożyć cztery rodzaje zajęć edukacyjnych dotyczących doświadczalnego badania przyrody w Dolinie Narwi i Omulwi.
We wniosku, który ubiegał się o dofinansowanie unijne Ostrołęka wykazała, że kino i zajęcia w nim prowadzone mają trafić także do mieszkańców Łomży, województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego. Projektami edukacyjnymi ma zostać objęte blisko 17 tysięcy osób- głównie uczniów szkół z trzech województw.
Koszt budowy całego obiektu wyniesie ok. 3,6 mln złotych. Większą część kwoty sąsiadujące z Łomżą miasto zdobyło w ramach funduszy norweskich rozdzielanych przez Ministerstwo Środowiska. Wkład własny miasta to niespełna 131 tysięcy złotych.