Już dziś o godzinie 16:00 piłkarki Fortów Piątnica zainaugurują nowy sezon III ligi kobiet.
Na własnym boisku podejmą zespół Ostrovii Ostrów Mazowiecka. To spotkanie ma dla drużyny szczególne znaczenie – nie tylko otwiera nowy rozdział w ligowych rozgrywkach, ale również stanowi pierwszy test formy po intensywnym okresie przygotowawczym.
Choć drużyna solidnie przepracowała ostatnie tygodnie, trener Fortów Robert Brzeziński podchodzi do meczu z umiarkowanym optymizmem.
- Zawodniczki są solidnie przygotowane, z nielicznymi wyjątkami. Nieustannie borykamy się z problemami kadrowymi. Naszym celem jest najwyższa lokata w lidze. Jestem świadomy, że może być ciężko, ponieważ ze względu na ciągłe rotacje w zespole, mocne zawodniczki zostały zastąpione mniej doświadczonymi. Pierwszy mecz może być trudny, ale zwycięstwo nie jest niemożliwe. Boisko wszystko zweryfikuje - komentuje Brzeziński.
Reklama
Problemy kadrowe to temat, który ciągnie się za Fortami od poprzedniego sezonu. Mimo tego, drużyna nie traci ambicji i celuje wysoko. Dzisiejszy mecz z Ostrovią będzie okazją do sprawdzenia, jak młodsze zawodniczki radzą sobie w warunkach ligowej rywalizacji.
Spotkanie odbędzie się na stadionie w Piątnicy o godzinie 16:00. Kibice liczą na mocny start sezonu i trzy punkty na inaugurację.