Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Miejsce kontroli zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Wczoraj w Miastkowie policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali, jak kierowcy respektują ograniczenia prędkości.
- Tuż przed 8 zatrzymali do kontroli audi. Kierujący nim 28-latek jechał 140 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 2700 złotych. Jego konto zasiliły również dodatkowe punkty karne- informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Mieszkańcy wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi w tym miejscu do przekraczań prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawnione wykroczenie potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy.