Już po raz trzeci organizowane są w Łomży zawody triathlonowe. Pięćdziesięciu uczestników, w tym jedenastu z Łomży, będzie miało za zadanie przepłynąć 1 km w rzece, przejechać rowerem 15 km i na koniec przebiec 3 km. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia.
Uczestnicy triathlonu rozpoczną rywalizację w samo południe na Plaży Miejskiej, a zakończą około dwie godziny później na bulwarach nadnarwiańskich przy Porcie Łomża. Pierwszą rozgrywaną konkurencją będzie pływanie na dystansie 1 km. W przypadku, gdy temperatura spadnie poniżej 16°C, zawodnicy będą musieli założyć pianki neoprenowe triathlonowe. Kolejny etap to rower. Tutaj dystans wyniesie 15 km (3 pętle). Start będzie znajdował się w rejonie przystani u zbiegu bulwarów i wjazdu do Hospicjum. Trasę przejazdu rowerem przewidziano całą szerokością jezdni ulicami Rybaki i Sikorskiego na odcinku od ulicy Zdrojowej do ulicy Włościańskiej w Piątnicy. Na zakończenie zawodnicy rywalizować będą w biegu na dystansie 3 km (3 pętle). Start zawodników do biegu ulokowany zostanie na bulwarach, dalej chodnikiem przy ulicy Rybaki do ulicy Żydowskiej.
W związku z zawodami w godzinach 12.00-14.00 na całym odcinku wyłączona z ruchu będzie ulica Rybaki oraz odcinek ulicy Sikorskiego od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Włościańską w Piątnicy. W tym czasie na wymienionych drogach odbędzie się II etap zawodów - jazda rowerem. Trzeciej edycji triathlonu MOSiR Łomża patronuje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
