Łomżyńscy policjanci razem ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali dwóch kłusowników. Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt służący do nielegalnego połowu ryb.
Wczoraj około godziny 19.00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej na rozlewiskach rzeki Narew zatrzymali na gorącym uczynku dwóch kłusowników.
- Mężczyźni w wieku 47 i 33 lat w rejonie miejscowości Czartoria dokonywali nielegalnego połowu ryb przy pomocy prądu. Kłusownicy zajęci wyciąganiem swoich zdobyczy do łodzi nie zauważyli podpływających w ich stronę funkcjonariuszy– informuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Amatorzy ryb nie kryli swojego zdziwienia na widok zbliżającego się patrolu wodnego. W wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi zabezpieczyli sprzęt do nielegalnego połowu przy pomocy prądu oraz sześć kilogramów złowionych ryb różnych gatunków.
47 i 33-latek usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem – grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.