Reklama

Komendant z Łomży awansuje do Białegostoku. Mł. insp. Piotr Klej nowym szefem łomżyńskiej policji

02/02/2026 15:43

Dotychczasowy szef łomżyńskich policjantów, inspektor Adam Antoni Chodziutko, awansował na pełniącego obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Jego dotychczasowe obowiązki w Łomży przejął młodszy inspektor Piotr Klej, który od prawie dwóch lat współzarządzał jednostką jako I zastępca. Oficjalne przekazanie sterów nastąpiło dziś podczas uroczystej zbiórki w Białymstoku.

Inspektor Adam Antoni Chodziutko wraca do Białegostoku, gdzie przez lata budował swoją karierę w pionach kryminalnych. Choć łomżyńską jednostką kierował od kwietnia 2024 roku, jego profesjonalizm i doświadczenie zdobyte od 2004 roku zaowocowały szybką nominacją do ścisłego kierownictwa podlaskiego garnizonu. Nowy wiceszef wojewódzkiej policji to oficer wielokrotnie odznaczany, mający w swoim dorobku między innymi Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”.

Dla Łomży ta zmiana nie oznacza jednak rewolucji. Pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Policji powierzono młodszemu inspektorowi Piotrowi Klejowi. Wybór ten jest naturalnym krokiem, ponieważ nowy szef przez ostatnie dwa lata, jako pierwszy zastępca, odpowiadał za kluczowe aspekty bezpieczeństwa w regionie.

Reklama

Uroczyste wprowadzenie inspektora Chodziutko na nowe stanowisko odbyło się z pełnym ceremoniałem, w obecności Komendanta Wojewódzkiego nadinspektora Kamila Borkowskiego oraz przedstawicieli związków zawodowych i lokalnej kadry kierowniczej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości