Zespół Marcina Piotrowskiego i Aleksandry Olszewskiej okazał się bezkonkurencyjny. Drużyna zajęła pierwsze miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt z rocznika 2014 Piłka w grze!
Łomżyński klub wystawił dwa zespoły. - Starsze dziewczęta to, mimo młodego wieku, doświadczona drużyna. Nasze zawodniczki pokazały, że z powodzeniem mogą mierzyć się z najlepszymi zespołami w Polsce. Dla młodszych dziewczynek rozgrywki były wspaniałą okazją do nabywania nowych doświadczeń. Dla początkujących zawodniczek bardzo ważna lekcja” - mówi Marcin Piotrowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży, prezes UKS 4 Łomża i trener zwycięskiej drużyny.
W koszykarskich zmaganiach wzięły udział zespoły z Lublina, Żyrardowa, Nidzicy, Olsztynka, Ksawerowa, Sokołowa Podlaskiego i Łomży. Organizatorami rozgrywek byli: miasto Łomża, Szkoła Podstawowa nr 4 Łomży i Uczniowski Klub Sportowy 4 Łomża. Honorowy patronat na wydarzeniem objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Zadanie zostało sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego miasta Łomża na 2024 rok.
W trakcie trwania turnieju uczestniczki oraz ich rodzice mogli liczyć na poczęstunek (kanapki,ciasta oraz inne przekąski ), by umilić im czas w trakcie przerw między meczami. Wszyscy mogli wypić ciepłą herbatę i kawę. Dodatkowo na każdego czekały także ciepłe posiłki. By urozmaicić czas podczas rozgrywek, uczestniczki mogły skorzystać z czekoladowej fontanny z rozmaitymi owocami.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I miejsce - UKS 4 Łomża I
II miejsce - MPKK Sokołów Podlaski
III miejsce - KS Trójka Żyrardów
IV miejsce - UKS Top-Spin Olsztynek
V miejsce - Basket 4EVER Ksawerów
VI miejsce - UKS 4 Łomża II
VII miejsce - UKS Jedynka Nidzica
VIII miejsce - AZS UMCS Lublin
NAGRODY INDYWIDUALNE
MVP TURNIEJU:
Zofia Fraszczyk - UKS 4 Łomża I
MVP poszczególnych meczów: Klara Wybraniak, Zuzanna Żyznowska, Zuzanna Grabowska, Danuta Zapert, Zuzanna Taraszkowska
Nagroda prezydenta Łomża Mariusza Chrzanowskiego:
Anna Trzonkowska - UKS 4 Łomża I
Nagroda Posłanki na Sejm RP Alicji Łepkowskiej-Gołaś:
Patrycja Laszkowska - UKS 4 Łomża I
Nagroda Anny Rytel:
Amelia Merk - MPKK Sokołów Podlaski
Nagroda wiceprezydenta Łomży Piotra Serdyńskiego:
Nadia Solczak - MPKK Sokołów Podlaski
Nagroda wiceprezydenta Łomży Andrzeja Stypułkowskiego:
Joanna Olszewska- (KS Trójka Żyrardów)
Nagroda Anny i Roberta Rytel:
Anastazja Bojarczuk - KS Trójka Żyrardów
Nagroda Marcina Sroczyńskiego:
Aleksandra Piwcewicz - UKS Top-Spin Olsztynek
Nagroda Mariusza Tarki - radnego miasta Łomża:
Tola Jabłońska - Basket 4EVER Ksawerów
NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA TURNIEJU:
Hanna Kwestarz - UKS Jedynka Nidzica
NAJLEPSZY OBROŃCA TURNIEJU:
Julia Zalewska - UKS 4 Łomża I
NAJLEPIEJ PUNKTUJĄCA:
Magdalena Bukowińska - AZS UMCS Lublin
NAJWIĘKSZY POSTĘP:
Lena Wysocka - UKS 4 Łomża I
Aleksandra Dąbrowska - UKS 4 Łomża I
PIERWSZA PIĄTKA TURNIEJU:
1. Maria Nowak – UKS 4 Łomża I
2. Zofia Pupik – UKS 4 Łomża I
3. Blanka Jaszczuk - MPKK Sokołów Podlaski
4. Lena Soszyńska - MPKK Sokołów Podlaski
5. Oliwia Kwiecińska - KS Trójka Żyrardów
DRUGA PIĄTKA TURNIEJU:
1. Laura Grzybowska - UKS Top-Spin Olsztynek
2. Larisa Matuśkiewicz - Basket 4EVER Ksawerów
3. Aniela Nowacka – UKS 4 Łomża II
4. Hanna Czechowska - UKS Jedynka Nidzica
5. Julia Bielecka - AZS UMCS Lublin
WYRÓŻNIENIE TRENERA:
1. UKS Top - Spin Olsztynek - Maja Motus
2. MPKK Sokołów Podlaski - Michalina Żochowska
3. UKS Jedynka Nidzica - Alicja Felińska
4. AZS UMCS Lublin - Ida Pyzikowska
5. Basket 4EVER Ksawerów -Wada Jabłońska
6. KS Trójka Żyrardów - Karolina Korba
7. UKS Łomża I - Oliwia Załęcka
8. UKS Łomża II - Zofia Mieczkowska