Prof. Barbara Kudrycka z Platformy Obywatelskiej i jedynka list Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu, prof. Karol Karski- to zwycięzcy tegorocznych wyborów do Europarlamentu. W Łomży na głosowanie poszło ok. 16 proc. uprawnionych wyborców.
Kudrycka i Karski to jedyne nazwiska z okręgu podlasko- warmińsko- mazurskiego, obejmującego też Łomżę, które znalazły się na liście wybranych dziś szczęśliwców.
Z wstępnych wyników głosowania zebranych w całym kraju wynika, że PO i PIS będzie mogło wysłać do Parlamentu Europejskiego po 19 posłów. Pięć mandatów zdobyła koalicja SLD- UP, po cztery- PSL i Nowa Prawica Janusza Korwina- Mikkego.
W Łomży zagłosowało ok. 16 proc. uprawnionych mieszkańców. Najwyższy wynik- ponad 20-procentowa frekwencja przy urnach- zanotowany został w Białymstoku.