Miasto Łomża i Grupa Ratownicza „Nadzieja” otrzymały statuetki Podlaskiej Marki. Uroczysta ogłoszenie laureatów odbyło się w sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku .
Łomża otrzymała nagrodę za budowę Miejskiego Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego. Statuetkę i czek odebrał wiceprezydent Andrzej Garlicki, który podziękował za wyróżnienie kapitule i zarządowi województwa.
- Efekt naszych prac nie tylko jest funkcjonalny, ale również architektonicznie bardzo ciekawy. Myślę, że - wyrażam tu opinię naszych mieszkańców - możemy być z tego centrum absolutnie dumni – mówił.
W tej kategorii nominowani byli również: “Bojarski Gościniec” - drewniany budynek mieszkalny Dom Naczelnika Stacji Kolejowej “Czeremcha” oraz węzeł drogowy w Porosłach.
Miejskie Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne funkcjonuje od ubiegłego roku i zajmuje powierzchnię około 3 tys. m2. Tworzy je węzeł przesiadkowo – komunikacyjny ze stanowiskami dla autobusów dalekobieżnych, stanowiskami dla komunikacji o zasięgu lokalnym oraz szklane zadaszenie dworca o konstrukcji stalowej. Na terenie dworca powstał parterowy budynek o konstrukcji stalowej z poczekalnią, kasami biletowymi i dyspozytornią. W ramach inwestycji powstała również droga, biegnąca wzdłuż Hali Targowej, łącząca ul. Dworcową z ul. Sikorskiego. Wykonano także podniesienie poziomu ciągów komunikacyjnych przy pawilonach handlowych oraz wymieniono ich nawierzchnię.
Podlaską Markę otrzymała również Grupa Ratownicza „Nadzieja”, która wygrała plebiscyt w kategorii „Społeczeństwo”. Statuetkę i czek na 10 tys. zł odebrał ks. Radosław Kubeł.
- Przyznanie tej nagrody „Nadziei” traktuję jako uhonorowanie wszystkich podlaskich medyków. I tych zawodowych, i tych ochotniczych, pielęgniarek, ratowników medycznych, lekarzy i ratowników w mundurach, którzy dzisiaj na granicy również walczą o każde życie. O każde, które znajdzie się po naszej stronie granicy - mówił. - My, jako "Nadzieja", będziemy dalej nieść nadzieję.
Reklama
GR "Nadzieja" rywalizowała z Białostockim Klubem Kibiców Niepełnosprawnych BKKN oraz “Oazą radości” - placem zabaw przy Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku (Fundacja "Pomóż im"
Podlaska Marka to konkurs organizowany nieprzerwanie od 2004 r. przez Marszałka Województwa Podlaskiego. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 177 kandydatów w dziewięciu kategoriach. To Produkt użytkowy, Produkt spożywczy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Projekt 4.0. Kapituła konkursu nominowała w każdej z nich po trzech kandydatów do nagrody – z tej grupy wybrano zwycięzców i to do nich powędrowały statuetki Podlaskiej Marki. Podczas uroczystości wręczono też nagroda przyznana w ramach Podlaskiej Marki Konsumentów. Poznaliśmy również tegorocznego Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego i Ambasadora Podlaskiej Gospodarki.