Mieszkańcy Łomży i powiatu będą mogli zaszczepić się w mobilnym punkcie, który pojawił się na parkingu przy dworcu autobusowym. Przygotowanych zostało 2600 dawek jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.
W konferencji dotyczącej funkcjonowania punktu wzięli udział m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicewojewoda Marcin Sekściński, wicemarszałek Marek Olbryś, wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski, starosta Lech Szablowski i włodarze ościennych gmin.
- Szczepienia są w tej chwili podstawą naszej możliwości ochrony przed koronawirusem. Innej skuteczniejszej metody nie wynaleziono przed rozpowszechnianiem zakażeń. – mówił wojewoda podlaski. - Serdecznie zachęcamy do szczepień. To daje nam podstawy do uzyskania tej odporności, chroni nas przed większą ilością zakażeń
Reklama
Kontener składa się z trzech pomieszczeń: elementu rejestracyjnego, szczepiennego i miejscem do odpoczynku. Znajdziemy go na parkingu w pobliżu miejskiego dworca.
- Myślę że to miejsce wpłynie na to, że liczba zainteresowanych będzie duża – mówił wiceprezydent Andrzej Stypulkowski.
Akcja dedykowana jest dla mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego, dla których przygotowano 2600 dawek jednodawkowego preparatu Johnson & Johnson. Punkt będzie czynny od 24 czerwca do 4 lipca. Zaszczepić będzie można się codziennie od godz. 9:00 do godz. 17:00. Na miejscu będzie lekarz, który dokona kwalifikacji. Szczepić mogą się obecnie tylko osoby pełnoletnie.
Tak wygląda obiekt: