W pierwszym meczu fazy play-off U-13 nasze koszykarki wygrały z MKS-em Grójec.
Podopieczne Daniela Chojnowskiego i Włodzimierza Wójcika zmierzyły się na wyjeździe z czwartą drużyną Mazowsza - MKS-em Grójec. Po zaciętym, pełnym walki meczu łomżanki okazały się lepsze.
- Obawiałem się tego meczu. Pierwszą kwartę zaczęliśmy bardzo nerwowo, dziewczęta były zestresowane i nie grały swojej koszykówki. Do tego już na początku pierwszej kwarty po kilku kontrowersyjnych decyzjach sędziów mieliśmy limit fauli drużynowych i musieliśmy grać ostrożnie w obronie. Kolejne kwarty były już lepsze w naszym wykonaniu. Z Grójca wywieźliśmy cenne zwycięstwo i zaliczkę sześciu przed rewanżem. Zrobiliśmy pierwszy krok w walce o wejście do ćwierćfinałów mistrzostw Polski - mówi Daniel Chojnowski.
Jego podopieczne przysłowiową kropkę nad "i" będą musiały postawić w meczu u siebie, który odbędzie się 4 kwietnia w Łomży. Zapraszamy wszystkich sympatyków koszykówki do kibicowania naszym zawodniczkom. Na pewno przyda im się głośny doping. Starcie odbędzie się w hali SP 2 przy ul. Pięknej 2.
MKS Grójec - GUKS Olimpijczyk Łomża / UKS 4 Łomża 63:69 (17:13, 14:16, 11:19, 21:21)
UKS Olimpijczyk/UKS 4 Łomża: Zuzanna Niewińska 11, Oliwia Tomasiewicz 3, Emilia Trzonkowska 19, Irsana Khamzaeva 2, Natalia Pędzich 3, Nadia Dąbkowska 15, Hanna Mucha, Wiktoria Pawlik 12, Kseniya Savatseyeva 4, Wiktoria Rybakiewicz, Klaudia Kneć, Alicja Wybraniak, Nina Włodarczyk.