Już jutro (15.01) Miasto Łomża uruchomi specjalną infolinię dla osób, które chcą zaszczepić się przeciwko COVID-19, ale nie mają jak dotrzeć do wyznaczonego punktu. Po wybraniu numeru 786 812 733 będzie można zgłosić zapotrzebowanie na taki transport.
- Miasto Łomża, na mocy ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w ramach realizacji zadania własnego, przeprowadzi rozeznanie potrzeb korzystania z transportu do punktów szczepień i umożliwi ich zgłaszanie. Ma temu służyć dedykowany nr telefonu, czyli infolinia – wyjaśnia zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. - Każda osoba uprawniona do skorzystania z pomocy w transporcie, zostanie dowieziona do punktu szczepień po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zapotrzebowania. Na terenie miasta Łomża będzie działać 16 takich punktów – dodaje.
Z informacji podanych przez Urząd Miejski w Łomży wynika, że z pomocy będą mogły skorzystać osoby:
Infolinia 786 812 733 będzie działać od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30.
Przypomnijmy, że dd 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.
Zarejestrować możesz się:
Gdzie zaszczepimy się w Łomży?

Piątnica
Śniadowo
Zbójna
Wizna